Slogin bljesak za stotku kraj Ibra

Kapiten Sloge Stefan Matović u prodoru ka košu

Sloga je u meč sa Novim Pazarom ušla sa novim trenerom, Saša Đorđević je zamenio Marka Dimitrijevića, a na poziciji pleja zaigrao je američki košarkaš Tajron Haris. I upravo je nova akvizicija „belih“ sa tri trojke otvorio meč, u 4. minutu domaćin je već imao dvocifrenu prednost 14-4 i to je nateralo goste da zatraže prvi tajm aut. Novi Pazar je uzvratio serijom 7-0 za koju je najzaslužniji bio Bojd, a pratio ga je Gutalj. Međutim, Sloga je imala odgovor, na teren je ušao kapiten Matović i sa četiri vezana poena vratio Slogi dvocifrenu prednost. Potom su trojke pogađali Stefanović i Kangu, dok je na drugoj strani uzvraćao Bojd. Kada se sve sabere, „beli“ su imali skromnu predniost u odnosu na prikazno, 28-20. I na početku druge četvrtine Sloga je diktirala tempo, vratio se na parket haris, ali je predavanje držao kapiten „belih“ Matović koji je šutirao bez greške i za minutažu provedenu na parketu već stigao do dvocifrenog poen učinka. U završnici ovog perioda, odličnu rolu imao je Aleksa Kovačević koji je sa pet vezanih poena Slogu odveo na +21, 53-32. Ni tada se puleni Saše Đorđevića nisu opuštali, poučeni nekim prethodnim utakmicama i nesrećnim porazima.

U drugom poluvremenu razigrao se Bojd koji je sa dve trojke za malo spustio prednost domaćih i nagovestio da bi Novi Pazar mogao da s evrati u igru. Bio je to trenutni bljesak, jer je Stamenić sa dve vezane trojke Slogi doneo kapitalnu prednost 64-41. To je bio početak kraja gostiju, jer je Jovan Stamenić još jednom serijom od pet poena Slogi doneo i 30 koševa prednosti. Sve što su „beli“ propustili u prethodnim utakmicama, u ovoj su nadoknadili. Odlična odbrana, velika borbenost, sjajan šut i gosti su mnogo pre kraja utakmice bili na konpcima. Sloga je imala 30 asistencija i 50% šut za tri poena, sa 18 ubačenih trojki. Prosto, bilo je ovo veče kraljevačkih košarkaša. Uspela je šok terapija, Saša Đorđević je debitovao na najbolji mogući način,a Sloga se sa kamatom revanširala Pazarcima za dva poraza u prethodnoj sezoni. Kraljevačka publika je znala da nagradi svoje ljubimce za ovakvu igru i ubedljivu pobedu. Ali, nije propustila da aplauzom nagradi Bojda, košarkaša Novog Pazara koji je utakmicu završio sa 30 poena. Na kraju ubedljivih i uverljivih 104-72 i četvrti trijumf Kraljevčana u sezoni.

IZ PRIŠTINE U SLOGU!

Tajron Haris je 1991. godište. Studirao je na Kolumbus Stejt Univerzitetu,a inostranu, čitaj evropsku karijeru, počeo je 2015. godine u Makedoniji. Godinu dana kasnije igrao je i u Maroku, ali je najčešće bio član klubova iz Makedonije. Igrao je dve sezone i u Rusiji, za Dinamo Vladivostok (2021.) i Samaru (2022.). U Kraljevo i Slogu stigao je iz Prištine gde je počeo ovu takmičarsku sezonu.

SLOGA – NOVI PAZAR 104 – 72 (28-20, 25-13, 30-18, 21-21)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 600 Sudije: Vesković, Živković, Miloradović

SLOGA: Haris 15 (10 as), Andrić 9, Petrović, Kovačević 9, Matović 11 (5 sk), Mikavica 7, Stefanović 10, Kangu 9, Krsmanović 10 (5 sk), Pavić 2, Simeunović 8 (6 sk, 9 as), Stamenić 14

NOVI PAZAR: Miculović, Salihović 2, Numanović, Milić 3, Gutalj 16 (12 sk), Stanković 5, Bojd 30, Terens 10, Karapandžić 7 (6as), Islamović

Sloga 104 : 72 OKK Novi Pazar
Joker 85 : 71 Tamiš
Sloboda 93 : 87 Zlatibor Gold gondola
SPD Radnički 75 : 85 Dynamic BalkanBet
Čačak 94 Quantox 83 : 61 Metalac
OKK Beograd 91 : 85 Vršac