OFK Beograd pobedom nad Dubočicom zacementirao prvo mesto

"Romantičari" su više nego uspešnu jesenju sezonu zatvorili utakmicom protiv leskovačke Dubočice. Pre početka susreta publika je imala priliku da pozdravi klupske džudo šampione Evrope, OJK Beograd.

Tim iz Leskovca se predstavio kao veoma čvrst protivnik, na Karaburmi su se opredelili za pojačanu odbranu sa dva brza krila koja su u tranziciji ugrožavala odbranu plavo-belih. Opipavanje pulsa je potrajalo dobrih pola sata, a onda je OFK Beograd napravio lepu akciju za vođstvo. Jovan Mituljikić je povukao loptu po desnoj strani, prevario svog rivala i kao na tacni uposlio Georgijevića kojem je preostao lakši deo posla, da pošalje loptu u mrežu. Neka 2-3 minuta kasnije Georgijević je još jednom mogao da se upiše u strelce, ali je bio neprecizan sa 14-15 metara. Preostali deo vremena do isteka prvog poluvremena prošao je bez prilika, tako da se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćeg tima.

Leskovčani u nastavku igraju agresivnije, Đurić je u 56. minutu ugrozio gol domaćih udarcem sa ruba šesnaesterca, lopta je završila tik pored stative. Nepun minut kasnije Nikola Mituljikić na drugoj strani okleva u izglednoj prilici da poveća prednost "romatičara", umesto završnog udarca odlučio se na nelogičan dribling i upropastio šansu.

Gosti teško dolaze do prilike da uđu u kazneni prostor pa pokušavaju udarcima sa distance. Nedeljković u 71. minutu šutira snažno po zemlji sa 18 metara, odbranom se istakao Popović. Četiri minuta kasnije Leskovčani ne realizuju idealnu šansu, posle udarca iz ugla najviši u skoku je bio Momčilović, njegov udarac glavom bravurozno brani golman domaćih i čuva svom timu minimalnu prednost. Ofanzivna igra gostiju do završetka susreta ipak nije bila plodonosna, na snazi je ostao rezultat iz prvih 45 minuta.

Teško izvojevana pobeda je zacementirala "romantičare" na prvom mestu preko zime, koji posle ovog meča idu na zasluženi odmor, a prvenstvo nastavljaju utakmicom 21. kola protiv "kanarinaca" u Novom Sadu 24. februara, dok Leskovčani pre zimske pauze imaju odigrati u sredu zaostalu utakmicu 17. kola kod kuće protiv Inđije.

OFK BEOGRAD - DUBOČICA 1:0 (1:0)

STADION: Omladinski. GLEDALACA: 350. GL.SUDIJA: Petrović Nikola. POM.SUDIJE: Blagojević Ivan i Krstić Slobodan. STRELAC: Georgijević 29.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTONI: Nedeljković, Račić i Đurić (Dubočica).

OFK BEOGRAD: Popović, Plavšić, Georgijević (Bajić), Ilić (Ademi), Vujadinović, Đermanović, Kasalica (Mićić), Nikolić, N.Stanković, J.Mituljikić (Minić), N.Mituljikić (Halabrin).

DUBOČICA: Knežević (Stanković), Stevanović, Đokić (Savić), Račić, Zdravković, Đurić (Karamarko), Belić, Momčilović, Ilić, Tasić (Milić), Nedeljković (Milinković).

Inđija Toyo Tires 2 : 1 OFK Vršac
Mladost GAT 1 : 0 Mačva
Smederevo 1924 0 : 0 GFK Sloboda
Radnički (SM) 0 : 1 Metalac
Kolubara 1 : 3 Jedinstvo (Ub)
Tekstilac 5 : 0 Radnički (NB)