Mladost 1977 overila jesenju titulu u derbiju

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

Ovako lepa slika amaterskog fudbala  retko gde može da se vidi negde u Srbiji. Naime, selo Garevina ima ono na čemu bi mogla da pozavide i mnogo veća i razvijenija sela, a to je seoski derbi između ekipa Mladost 1977 i Garevine.

U okviru poslednjeg 15. kola Druge rasinske okružne lige Garevina je, uslovno rečeno, ugostio ekipu Mladosti. Od derbija se, kao i uvek, očekivalno mnogo, no sam termin odigravanja utakmice i ne baš tako idealni uslovi za igru,tj. jak vetar i hladno vreme, uticali su na slabiji odziv publike, te su današnju utakmicu ispratili oni najverniji navijači svojih timova i fudbalski zaljubljenici iz okolnih sela.

Od početka je Mladost stavila do znanja svojim "starijim suparnicima' da želi da opravda ulogu favorita u derbiju, pa su jako krenuli ka golu Ćurića od prvog minuta. Na prvi gol se nije dugo čekalo. Već u 3.minutu je pogodio najistureniji Savović, koji je dobro pratio akciju po desnoj strani i pokazao odličan osećaj za gol, isprativši loptu koja je paralelno prošla sa gol linijiom pa je klizećim iz ne tako lake pozicije pogodio za 0-1 i najavio brodolom za ekipu domaćih. Ređale su se šanse ispred gola Ćurića koji nije imao adekvatnu podršku svojih saigrača u zadnjoj liniji gde je klimalo na sve strane. Najpre Ćurić brani 1 na 1 Planiničiću koji je kao brzi voz u više navrata prolazio po strani i tako stavljao na muku odbranu Garevine. Pritisak Mladosti je rastao iz minuta u minut pa je u 15. minutu Marković opalio sa 25 metara i postigao veoma efektan pogodak koji se retko viđa na seoskim terenima za zasluženih 0-2. Domaćini tokom prvog poluvremena nisu davali znake života, jedini u taboru Garevine koji je pokušavao da zapreti  bio je kapiten Petrović, ali bez podrške saigrača nije mogao mnogo toga da uradi. Rezultat je promenio odlični Planiničić karakterističnim prodorom po levoj strani je izašao oči u oči sa Ćurićem i ovaj put uspeo da ga savlada iz blizine za 0-3 u 25.minutu. Konačan ishod prvog poluvremena postavio je Ignjatović u 35. minutu.

Drugi deo je bio nešto mirniji što se tiče samog ritma, ali i golova. Domaćini su uspeli malo da se oslobode pritiska, ali može se reći i da su gosti malo stali na loptu. Takođe u drugom delu su i neki rezervni igrači dobili šansu da pokažu šta znaju. To je uradio rezervista Mladosti Zdravić Predrag koji je lepo pogodio u 60. minutu, a u akciji pre toga u 57. minutu svoj drugi pogodak je proslavio igrač utakmice Nemanja Planiničić. Jednostavno, danas je igrala samo jedna ekipa, a to je ekipa Mladosti, dok  ekipu Garevine čeka veliki posao na zimskoj pauzu u vidu pojačanja i malo bolje organizacije.

Sve u svemu jedna lepa fudbalska predstava je viđena danas u Garevini, gde su igrači nakon utakmice fer i sportski jedni drugima čestitali na igri i još jednom pokazali da su van terena dobri prijatelji, dok je rivalstvo ostalo na terenu.

Sumirajući ukratko jesenji deo Druge rasinske okružne lige, može se reći da je prvenstvo kao i proteklih godina veoma izjednačeno i zanimljivo. Trenutno je prvu štafetu i titulu jesenjeg prvaka više nego zasluženo ponela ekipa Mladosti 1977, koja se može pohvatili ne samo prvim mestom, nego i veoma mladom i perspektivnom ekipom na čelu sa isto tako mladim i veoma talentovanim trenerom Milošem Živkovićem. U stopu ih prate ekipe: Beli Orlovi, Jezero, Borac iz Gornjeg Katuna, Velika Drenova i Poljoprivrednik iz Počekovine, što nam garantuje veoma uzbudljiv prolećni deo. Naravno i borba za opstanak u rangu je itekako vredna pažnje. Trenutni fenjeraš je ekipa Mladosti iz Toljevca, dok su u rizičnoj zoni Ribnik i Kamenorezac.

GAREVINA – MLADOST 1977 GAREVINA 0:6 (0:4)

Igralište u Gornjem Stupnju. Gledalaca 80. Glavni sudija Boban Milić (Kruševac) 8. Strelci: Savović u 3. Planiničić u 15. i 57. Marković u 25. Ignjatović u 35. i Zdravić P. u 60. minutu

GAREVINA: Ćurić, Vuletić, Kaplarević, Toskić, Petković, Petrović, Savović S, Tatić, Ristić, Pajić, Karajović – igrali su još: Mihajlović, Drulović, Nedeljić I Ivanović

MLADOST 1977:  Savović M, Obradović Dan. Todorović, Savić, Savović N. Planiničić, Marković, Ignjatović, Šaronjić, Kostadinović, Obradović Dav. – Igrali su još: Radunović, Zdravić P. Spasić I Zdravić S.

Borac 1 : 0 OFK Orašje 1960
Velika Drenova 1 : 2 Omladinac
Ribnik 4 : 1 Donji Kopaonik
Mladost (T) 0 : 2 Stari Trstenik
Garevina 0 : 6 Mladost 1977
Mladost (DK) 2 : 3 Jezero 2017