28.10.2023 Dragan PEJIĆ

Omoljičanima sudija poklonio bod u Srpskoj Crnji

Novo na Crnjanskom stadionu: Murali, pano sponzora i elektronski semafor - foto: Dragan Pejić

Nekoliko je generalnih utisaka sa utakmice u Srpskoj Crnji. Prvi i najbitniji da je utakmica bila veoma kvalitetna i neizvesna. Drugi - da prvoplasirana ekipa ''Mladosti'' iz Omoljice nije opravdala epitet favorita, pošto su je Crnjani potpuno nadigrali. Dalje, Crnjani su propustuili nekoliko stopostotnih šansi, Omiljičani ni jednu ni polušansu. Konačno, sudije su bile katastrofalno loše - tendenciozno i pristrasno sudeći za goste, a vrhunac nepravičnosti desio se u 76. minutu kada nije sviran očigledan jedanaesterac.

Ničim zasluženi gosti su poveli u 17. minutu kada je Rakonjac jednu odbijelu loptu sa dvadesetak metara snažno po zemlji uputio ka golu Kuručeva, ona se bijljarski odbijala od noge do noge i tik uz stativu otkotrljala u mrežu. Crnjane to nije pokolebalo, i dalje su bili bolji, napadali i stvareali šanse. Naročito je povoljnu imao Mastilo već u 9. minutu kada je oduzeo loptu protivniku, sam se sa 30 metara uputio prema golu gostiju, sa 5-6 metara šutirao, golman Todorocić je odbio ka stativi, Mastilo je sečekao i sa dva metra plasirao kraj gola. U 33. minutu izjednačenje. Lepu akciju je započeo Ajdarić po desnom krilu, Vlaučin natrčao na penalu, golman odbio, pritrčao Mastilo i finalizovao kvalitetno stvorenu šansu.

Videvši da su Omoljičani potpuno bezopasni, i da sem odličnog Radisavljevića nemaju igrača koji im može ugroziti gol, krenuli su u opštu ofanzivu. Ređale su se polušanse i šanse i bilo je samo pitanje trenutka kada će postići gol. To je trebalo da se desi u 76. minutu kada se Vlaučin oslobodio pratilaca, ostao sam oči u oči sa golmanom i kada je zamahnuo da loptu prosledi u nebranjeni deo mreže s leđa ga je grubo pokosio gostijući igrač, svi igrači su stali, penal je bio očigledan, crveni karton za nameran i grub start u gol šansi neminovan, publika na nogama ali, na opšte zaprepašćenje svih pištaljka sudije Dobričića se nije čula.

Posle utakmice razgovarali smo sa nekoliko gledalaca i iz Crnje i iz Omoljice - listom su svi potvrdili da je panal bio više nego očigledan! Zašto nije sviran znaju samo sudije, i kako se zna de je Crnjane teško oštetio i u drugom kolu u Banatskom Karađorđevu, očigledno je da se odnosom tog sudije i ''Budućnosti'' ozbiljno mora pozabaviti sudijska organizacija!

Rečju - ne osporava niko Omoljičanima lidersku poziciju na tabeli, niti ambiciju da na njoj i ostanu u godini kada slave 100-godišnjicu kluba sa ambicijom da se plasiraju u Srpsku ligu, ali igrači i trener Petar Divić će morati ududuće sami da pruže mnogo više, jer teško je verovati da će im ovaj bod poklonjen u Crnji biti dovoljan da to ostvare, a pogotovo je za neverovati da će više ikad i igde imati tako pristrasne sudije na svojoj strani!!!

Udarni trio Crnjana: Mastilo, Vlaučin i Markov - foto: Dragan Pejić

Na kraju, naravno ne i najmanje bitno: do daljeg više nećemo pisati o FK ''Budućnost''. Bar ne ovaj novinar. U poslednjih nekoliko godina je ovaj klub, zahvaljujući uglavnom ovom novinaru, bio najzastupljeniji u rubrikama na našem portalu. Međutim, u poslednje vreme su se osilili, da ne kažem obezoborazili: trener Milenko Zečević - Zeka odbija da da izjavu nešem saradniku, s obrazloženjem da ima prečeg posla od fudbala, predsednik kluba Darko Števijan se proglašava nekompetentnim ni za šta, a sekterar Zlatko Vasiljević odbija da nam odštampa i mejlom dostavi zapisnik sa utakmice sa obrazloženjem da on to ne zna. Pa šta će Klubu trener koji ima preča posla od fudbala, predsednik koji sam sebe bagateliše i neuki sekterar?! Kako sa takvim pojedincima više ne želimo da sarađujemo, dok su oni u klubu, sa žaljenjem konstatujemo, da više nećemo pisati o FK ''Budućnost''! Ako taj klub na svojim ključnim funkcijama ima takve ljude, što bih mi svoj trud i autoritet arčili na pisanje o njemu?!

Budućnost - Mladost 1:1 (1:1)

Srpska Crnja: Igralište Budućnosti. Gledalaca oko 200. Strelci: Rakonjac u 17. minutu za Mladost, a Vlaučin u 33. za Budućnost. Sudija: Vuk Dobričić (Banatski Karlovac) 5. Igrač utakmice: Stanić.

Budućnost:  Kuručev 7, Stanić 8,5, Ajdarić 7,  Mastilo 7,5,  Kondić 7,5, Markov 7,5, Stojićić 7 (Hovanec 7), Vlaučin 8, Savin 6,5 (Kovačević 7),   J. Tomin 7 (Radojičić 7) i Stričević 8.

Mladost: Todorović 7, Stošić 7, Celin 7, Točilovac 7, L. Lukić7, Starčeviić 7, Radisavljević 8, Rakonjac 7 Vojvodić 7,  Stefanović 7 i Potkonjak 7.

Piše: Dragan PEJIĆ

Borac 2 : 1 Crvena zvezda
Sloboda 1 : 0 Jedinstvo (BK)
Begej 2 : 0 BAK
Radnički (K) 2 : 1 Rusanda
OFK Proleter 0 : 2 Vojvodina 1928