16.10.2023 Stevan Davidović

Treća uzastopna pobeda Jedinstva

Predstavljanje ekipa u novobečejskoj sportskoj hali (foto: Stevan Davidović)

U 4. kolu Prve lige Vojvodina, rukometaši novobečejskog Jedinstva zabeležili su i treću uzastopnu pobedu, ovog puta protiv borbenog sastava Mladosti TSK iz Bačkog Jarka.

U prvih 11 minuta igralo se gol za gol, a posle 6:6, domaći rukometaši su preko, u ovom susretu veoma raspoloženog Ivana Spasojeva i mlađanog Nikole Jovanova ostvarili prednost 10:6, što nije obeshrabrilo goste iz Bačkog Jarka, koji prave seriju 0:4 i rezultat je u 22. minutu ponovo izjednačen 10:10. U samoj završnici izabranici trenera Đorđa Vujackova ipak su uspeli da na odmor odu sa golom prednosti 17:16.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćim rukometašima, posle 18:18 u 33. minutu, Novobečejci su mnogo čvršće zaigrali u odbrani, a efikasno u napadu, da bi posle serije 5:0 u 38. minutu na semaforu bilo 23:18. Ni tada se gosti nisu predavali, u nekoliko navrata stizali su na dva gola razlike, da bi u poslednjih pet minuta ipak posustali i olakšali novobečejskom timu da zabeleži treću uzastopnu pobedu (32:27).

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je kapiten domaćeg tima Strahinja Ristić, ali treba istaći i učinak Ivana Spasojeva koji je postigao 8 i najefikasnijeg na utakmici Nikole Jovanova sa 9 golova, dok su se u taboru ekipe iz Bačkog Jarka istakli kapiten Marko Gaković i Branko Mačkić sa po 8 golova.

U 5. kolu na programu je prvi jesenji derbi, u Adi snage će odmeriti vodeće Potisje Pleteks i novobečejsko Jedinstvo, dok će u sportskoj hali u Temerinu  Mladost TSK dočekati novajliju u ligi ŽSK 1955 iz Žablja.

Jedinstvo - Mladost TSK 35:30 (17:16)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 250. Sudije: Branko Radulović i Dušan Despotović (Vrbas). Sedmerci: Jedinstvo 5 (3), Mladost TSK 5 (5). Isključenja: Jedinstvo 10, Mladost TSK 8 minuta.

Jedinstvo: Toškov 3, Nemanja Koledin, Musić, Skuban, Jovanov 9 (3), S. Ristić 8, Bogojević 3, Krivokapić, Dujin 1, Kovačević 1, Labus 1, Nikola Koledin, Spasojev 8, Antonović 1, Bajrović, Živkov

Mladost TSK: Rosić, Škavić 5, Gaković 8, Pavlov, Radić, Skuban, Đukić, Marjanov, Mandić, Toroman 1, Mačkić 8, Zec 3, Rodić, Kostić 5

Piše: Stevan Davidović

Jedinstvo 35 : 30 Mladost TSK
ŽSK 1955 26 : 27 Banatski Karlovac
Jabuka 26 : 26 Apatin
Metalac 29 : 31 Slavija
Vojvoda Stepa 26 : 22 Hercegovina