Čitluk u komšijskom derbiju savladao Mačkovac

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

U 10. kolu Prve Rasinske okruzne lige mladi momci iz Čitluka ugostili su komšije iz Mačkovca i odneli važna 3 boda u borbi za opstanak. Po vetrovitom vremenu mlada i poletna ekipa Čitluka predvođena sjajnim kapitenom Nemanjom Pavlovićem od samog početka utakmice se videlo da danas žele pobedu. Počelo je napadima domaćina, a ujedno i prva velika šansa na utakmici u 34. minutu i faul gostujućih igrača na oko 20-25m od gola. Loptu stavlja Mladen Milosavljević i kao iz topa šalje loptu u samo rašlje gola gostiju. Već u 40. minutu korner za domaćina, loptu stavlja iskusni Miljković i sjajnim centaršutem nalazi najmlađeg i danas sjajnog Mateju Lukića koji odličnim trzajem glavom postize gol za 2-0. Tim rezultatom se otislo na odmor.

Početak drugog poluvremena i ulazak Simonovića menja igru gostiju iz korena. Dubinskim loptama igrači Mačkovca dolaze do odličnih šansi pre svega preko danas odličnog Popovića i Simonovića. U 57. minutu povreda danas maestralnog kapitena Čitluka Pavlovića koja umnogome menja situacija na terenu. Pad mladih momaka iz Čitluka iskorišćavaju gosti koji u 75. minutu dobijaju faul na sredini terena. Odličnim centaršutem igrač gostiju nalazi Popovića kojem sa 12-13m od gola nije bilo teško da smanji rezultat. U 80. minutu najmlađi igrač i strelac drugog gola Lukić zbog povrede napušta teren. Nastavljao je Mačkovac da steže obruč oko gola domaćina i pred sam kraj utakmice pogađaju prečku koja je danas bila saveznik momcima iz Čitluka.

Ovom pobedom fudbaleri Čitluka uzimaju važna 3 boda u borbi za opstanak. U sledećem kolu Čitluk gostuje ekipi 13. aprila u Lomnici.

Stadion Kisela voda, gledalaca 100. Sudija: Milić Bojan (Kruševac) 7. Strelci: u 34. minutu Milosavljevič, u 40. minutu Ma.Lukić za Čitluk, Popović u 75. minutu za Mačkovac.

Čitluk: Ml. Lukić 7, Simić 6.5, Kostić 8, Ćalić 7, Vasić 6.5, Janković 7, Milosavljevic 8, Todorovic 6.5, Pavlovic 8(od 57. Vulićević), Miljkovic 7.5, Ma. Lukic 8 ( od 80. Zivolić).

Mačkovac: Stevanović 6, Petrović 6,  Pantelić 6, Milojević 6, Dzopalić 5, Tomić 6, Sarić 6,(od 64. Nasković) Šoškić 5, (od 46. Simonović) Popović 7.5, Gašić 6, (Sojkić) Simić 5.5.

Rubin 4 : 2 Jastrebac
Sloga (L) 1 : 0 Gradina
Dedina 0 : 1 OFK Kopaonik 1931
Sloga (D) 1 : 2 Trudbenik
Gornji Stepoš 3 : 0 Parunovac
Sloga (Ć) 4 : 1 Bošnjane