Čačani do daljeg domaćini u Požegi, u derbiju dočekuju Valjevce, Pribojčani "presušuju" Vrelo, derbi začelja u Petrovcu na Mlavi

Proteklo kolo na Zapadu obeležio je jesenji derbi u Priboju i poraz lidera iz Čačka. Loznica je odnela bodove sa Zlatibora, Omladinac je prekinuo seriju pobeda u Požegi, Valjevci su ponovo postigli četiri gola, Real se iz Pazarske banje vratio sa celim plenom, Petrovčani su peti put poraženi, OFK Mihailovac je ponovo izgubio i dobio novog trenera. Domaćini su bili uspešni (pet pobeda), gosti su slavili na tri susreta, postignuto je 19 golova.

Većina utakmica igra se u subotu, domaćini su Klupci, Tutin, Požega, Zablaće, Gornji Milanovac i Petrovac na Mlavi.

Loznica je pobedom na Švajcariji donekle nadoknadila minus od Valjevaca, ali su i dalje daleko od vodećeg dvojca. Protiv Jošanice moraju popraviti učinak u Klupcima ukoliko žele da maštaju o najvišim dometima. Gosti igraju promenljivo i neugodno su iznenađeni od mladog sastava Reala. Lozničani su favoriti, jednom su se opekli i više neće dozvoliti iznenađenje.

Zlatibor dolazi u Tutin i evidentno su u padu forme (tri kola dva boda). Ni domaćinima ne cvetaju ruže i na prethodne dve utakmice osvojili su bod. Ubedljivo su nadigrani u Valjevu i efikasnost im je na niskom nivou. Zlatibor očekuje specifičan teren, bučna atmosfera, biće to prava rovovska borba sa malo golova.

Vodeći Borac 1926 zbog zamene travnatog busena utakmice kao domaćini ubuduće igraće van Čačka. U subotu će u Požegi ugostiti Budućnost Krušik 2014 u ulozi favorita. U Priboju su poveli preko Milekića, ali se Plazinić(dvostruki strelac) pokazao kobnim po “zebre”. Za tri minuta u nastavku primili su dva gola i to je bio uvod u prvi poraz posle 19 utakmica. Valjevci su rano, u petom minutu poveli u odmeravanju snaga sa Tutinom, do odmora dali još jedan gol i praktično obezbedili pobedu.

Omaladinac je, nesvakidašnje za naše prilike, izdao saopštenje u kome hvale učinak trenera Vladislava Rosića. Do meča u Požegi bili su u velikoj seriji od četiri pobede. Nakon 37 minuta ostali su bez najboljeg igrača Nedeljkovića i to se pokazalo presudnim po konačni ishod meča. Imaju mali roster i pored navedenog igrača, biće lišeni usluga drugog štopera Petrovića u duelu sa Mladim radnikom. Požarevljani su ubedljivo dobili Vrelo Sport i pobedili nakon dužeg vremena. U gostima igraju čvrsto i defanzivno, na rezultat i može se desiti da jedan gol odluči utakmicu.

Takovo je sa dve pobede podiglo nivo forme. Mirković i družina su odneli važne bodove pored auto puta i dočekuju Slogu iz Požege u dobroj atmosferi. Radi se o ekipama sličnog stila, ne stvaraju puno šansi i imaju probleme u realizaciji. Požežani su zaustavili zahuktalog novajliju iz Zablaće, posao im je dodatno olakšan kada su gosti u 37. minutu ostali bez isključenog Nedeljkovića.

Derbi začelja igraju Sloga 33 i OFK Mihailovac. Oba rivala nalaze se u seriji poraza, domaćin je nanizao pet neuspeha, odbrana im je porozna i primili su najviše golova (18). U Ljubiću su se dobro držali prvo poluvreme, ali kad su u nastavku ostali bez dvojice isključenih igrača, domaćin je rutinski došao do neophodne pobede Mihailovčani su doživeli novi poraz, ovog puta od Takova (primili gol u 90. minutu) i dva boda iz prethodnih pet utakmica uticalo je da zadrže “fenjer”. Poslednji neuspeh značio je raskid saradnje sa dosadašnjim stručnjakom i ekipu je od juče preuzeo nekadašnji Partizanovac Srđan Knežević.

Real će zbog suspenzije još jedan meč odigrati u Gornjem Milanovcu. Drugu pobedu zabeležili su u Pazarskoj banji, iz tri kola doneli pet bodova i polako izlaze iz krize. Dočekaće u nedelju Polet, koji ima bod više, i prilika je da materijalizuju kapital iz Jošanice. Gosti iz Ljubića upisali su treću pobedu (bez remija) protiv Petrovčana, posao im je dodatno olakšan igračkim deficitom protivnika.

Vrelo Sport je vezao 2-3 lošija rezultata, poslednji neuspeh doživeli su na požarevačkom Vašarištu i dospeli među ugrožene klubove. Silni gosti iz Priboja dolaze u predgrađe Uba da opravdaju ulogu favorita. Slavili su u velikom derbiju, naneli Čačanima prvi poraz i primakli se lideru na bod zaostatka. Uprkos trijumfu, osuli su drvlje i kamenje na adresu sudije Balinovića sa Uba. Trener Dragiša Žunić ima moćan tim, sa kvalitetnim pojedincima i ukoliko ne ponove ranije greške sa gostovanja, mogu se nadati nastavku serije.

Sloga (P) : Polet (Lj)
OFK Mihajlovac : Mladi radnik 1926