Slogina šesta recka

Sloga sigurna protiv Zastave 1973 - Aleksa Markiš sa loptom Foto: G. Šljivić

Sloga je nastavila pobednički niz u Šumadijsko-Raškoj zoni. "Beli" su upisali šesti uzastopni trijumf, a na Gradskom stadionu pala je Zastava 1973. Kragujevčani su stari rival Kraljevčana iz drugoligaških i srpskoligaških dana, ali ovoga puta nisu uspeli da ozbiljnije pariraju četi Aleksandra Trišovića. Slogha je do odlaska na veliki odmor imala dva gola prednosti, jer su precizni bili Janković i sve bolji Jovanović.

Ponovo je problem domaćih bila realizacija, a na sve se nadovezao i gol gostiju početkom drugog poluvremena. Ostala je dilema da je strelac Milenić ili je to bio auto gol Markiša, ali kako bilo ovaj trenutak je malo podigao goste. Ipak, iskusni Gojković i ekipa su znali kako da stanu na loptu i da u smiraj meča preko Đokovića dođu do konačnih 3-1. Sloga je u odličnoj seriji koja će biti na ispitu narednog vikenda kada se igra komšijski derbi sa Poletom u Ratini.

SLOGA – ZASTAVA 1973 3 – 1 (2 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Nemanja Tomić (Čačak) Strelci: Janković u 11., Jovanović u 35. i Đoković u 90. minutu za Slogu, a Milenić u 55. minutu za Zastavu Žuti kartoni: Ljujić, Marković, Petrović (Zastava 1973). Igrač utakmice: Aleksandar Đoković (Sloga).

SLOGA: Grujičić, Milovanović, Babić, Đoković, Janković, Dimitrić (Veljović), Jovanović (Rakić), Gojković, Despotović, Bogdanović (Serdarević), Markiš.

ZASTAVA 1973: Petrović, Đurić (Mojsilović), Baroš, Mijušković, Ljujić, Blagojević, Belostenac (Marković), Milenić, Lepović (Jovanović), Simović (Živanović), Radojičić.

Polet 0 : 1 Trepča
Sloga 3 : 1 Zastava 1973
Šumadija 1903 3 : 2 Gruža
Napredak 0 : 3 Goč
Budućnost 1 : 3 Bane 1931