Biljanovčani ponovo obradovali navijače

Prvaci Gradske lige "Ibar"

Fudbaleri Biljanovca pružili su još jednu odličnu igru na startu prvenstva Međuopštinske lige, i kao novajlije u rangu predstavljaju najprijatnije iznenađenje. Posle startnog remija u prošlom kolu u Kraljevu, Biljanovčani su na debiju pred svojim vernim navijačima upisali prvi trijumf. Savladali su ekipu Bogutovačka Banja rezultatom 2:0 i tako upisali četvrti bod za mesto u vrhu tabele. U tvrdoj i pravoj prvenstvenoj utakmici, na prvi gol čekalo se do samog finiša prvog poluvremena. Posle akcije po desnoj strani, Lazar Peković je uputio odličan šuta sa 20-tak metara i pogodio pod prečku protivničkog gola. U nadoknadi prvog dela gosti su mogli ekspresno do izjednačenja, ali je mladi golman domaćina David Tokalić odlično intervenisao.

U nastavku posle izmena, Biljanovčani su zaigrali mnogo bolje, preuzeli inicijativu i stvarali šanse. Posle nekoliko neiskorišćenih, pitanje pobednika rešeno je pet minuta pre kraja. Prethodio je solo prodor Marka Jemuovića i udarac sa ivice kaznenog prostora, igrač gostiju igrao je rukom i domaćin je dobio kazneni udarac. Siguran izvođač jedanaesterca bio je pomenuti Marko Jemuović, za konačnih 2:0 i veliko slavlje navijača domaćeg tima.

Pre početka utakmice održana je i mala svečanost. Kapitenu FK Biljanovac, "Ivanu Kašiću, uručen je pehar FSRO, za osvojeno prvo mesto u prethodnom prvenstvu Gradske lige "Ibar".

BILJANOVAC - BOGUTOVAČKA BANJA   2:0 (1:0)

Biljanovac: Tokalić, S.Jemuović, Popović, Karović (S.Belčević), D.Peković, I.Kašić, M.Jemuović, Pešović, D.Peković (S.Kašić), L.Peković, Bošković

Bgutovačka Banja: Vučetić, Lukić, P.Kosovac, Mladenović, S.Bačarević, N.Kosovac, Vukićević, Kovačević, Spasojević, N.Bačarević, Glišović