Novi trijumf Alasa, sledeće subote derbi Dunav - Srem

Ovog vikenda počeo je drugi deo takmičarske sezone u Prvoj muškoj regionalnoj ligi. Košarkaši Dunava u okviru 14. kola savladali su kao gosti ekipu Mladosti iz Bačkog Jarka rezultatom 81:93 (26:22, 18:16, 23:25, 14:30). Računajući i prvi deo sezone, ovo je peta pobeda u nizu za Dunav.
Bila je ovo neizvesna utakmica 38 minuta. Domaći igrači odigrali su mnogo bolje prvo poluvreme. Zahvaljujući pre svega čudnom sudijskom kriterijumu, košarkaši Dunava napravili su mnogo ličnih gresšaka u tom delu igre što su igrači Mladosti uspešno kažnjavali sa linije penala. Početkom treće deonice Mladost pravi najveću prednost na utakmici (+10) i činilo se da će prelomiti utakmicu u svoju korist. U tom momentu bude se igrači Dunava. Pre svega odličnom igrom u odbrani, strpljivo, smanjuju prednost domaćih i u poslednju četvrtinu ulaze sa 4 poena zaostatka. U poslednjih 10 minuta desio se potpuni preokret. Dunav je ovu deonicu dobio rezultatom 14:30. Košarkaši Mladosti nisu imali rešenje za odličnu odbranu Dunava. Kontranapadima ali i trojkama Vasića i Antića, Dunav je održavao i konstantno povećavao prednost. Na kraju 81:93 za Dunav koji se ovom pobedom probio na četvrto mesto na tabeli. Statistiku sa večerašnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba.
U narednom kolu Dunav će na svom parketu ugostiti lidera na tabeli, ekipu Srema iz Sremske Mitrovice. Kao i uvek kada se sastaju ova dva tima, biće ovo sigurno praznik košarke i pravi derbi. Utakmica se igra u subotu od 19h u hali u Belegišu. Pozivamo sve navijače i ljubitelje košarke da dođu u što većem broju.