Čukarički poražen u Atini od Olimpijakosa u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope

Čukarički poražen u Atini od Olimpijakosa u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope--

Čukarički je poražen u prvom meču plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige Evrope, Olimpijakos je pred oko 23.000 gledalaca bio daleko bolji rival – 3:0. Grčki tim je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu, seriju golova je u trećem minutu otvorio El Kabi, u 16. minutu pogodio je Fortunis, a svojim drugim golom u 40. minutu El Kabi je postavio konačan rezultat. Revanš će biti igran narednog četvrtka od 20 časova na stadionu „Dubočica“ u Leskovcu.

Počelo je vrlo loše za Čukarički, Olimpijakos je poveo iz prve šanse na utakmici. U treće minutu Vrusai je centrirao sa desne strane, loptu je na drugoj stativi glavom zahvatio Macuras, debitant na golu Brđana je njegov šut odbranio, ali je sve odlično ispratio usamljeni El Kabi, koji je lako sa pet metara pogodio mrežu – 1:0.

U petom minutu belo-crni su imali mnogo sreće, domaći su pogodili prečku i to iz centrašuta, učinio je to upravo strelac vodećeg gola El Kabi, koji je želeo da uposli nekog od saigrača, a umlo nije ponovo pogodio. Smao minut kasnije, opravdano je poništen pogodak Macurasa zbog ofsajd pozicije. Ipak, u 16. minutu odbrana Čukaričkog je bila nemoćna. Brzo su Brđani izgubili loptu i to na 30 metara od svog gola, Kamara je odmah pronašao usamljenog kapitena Olimpijakosa Fortunisa, koji je napravio korak-dva i sa 18 metara neodbranjivo šutirao – 2:0.

Nešto duže se čekalo na novu priliku, u Samurović je ponovo bio na iskušenjima u 31. minutu, ali je tada odlično osujetio pokušaj Macurasa, uz pomoć Drezgića. Prvu priliku, i to odličnu, Čukarički je imao u 35. minutu, u glavnoj ulozi su bila dva debitanta, Stanović je izveo korner, a Subotić glavom šutirao, golman Pašalakis je uspeo da odbrani, a potom je na loptu natrčao i pored gola šutirao Tošić. Samo minut kasnije uzvratili su Grci, ali je Drezgić u poslednji čas uklizao ispred El Kabija izbivši loptu u korner.

Olimpijakos je od 40. minuta imao tri gola viška, brzo su domaći izveli korner pored zbunjene odbrane Brđana, Fortunis je spoljnom maestralno centrirao, a El Kabi umakao Subotiću i glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Samurovića – 3:0. Fantastičnu priliku imao je Čukarički u 44. minutu, posle odlične solo akcije Stankovića, koji se oslobodio čuvara i iskosa sa desne strane šutirao zamalo pored gola Pašalakisa. U nadoknadi vremena odlična pokušaj Bila, ali je posle njegovog udarca sa 17 metara lopta prohujala pored stative gola Brđana.

Promenio je na poluvremenu trojicu igrača Igor Matić, ujedno je prešao sa formacije 3-5-2 na 4-2-3-1. U svlačionici su ostali Rogan, Kovač i Endijae, na terenu su od 46. minuta bili Janković, Docić i Nikčević. Sevnula je sjajna kontra Čukričkog u 52. minutu, Sisoko je odlično uposlio Nikčevića, ovaj sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac ka Ivanoviću, koji je vrhom kopačke loše zahvatio loptu sa 15 metara. Sjajno je u 59. minutu iz slobodnog udarca sa više od 30 metara šutirao Fortunis, ali je Samurović uspeo krajnjim naporom da odbrani taj udarac.

Mogao je Olimpijakos do četvrtog gola u 75. minutu, ponovo je u centru pažnje bio Fortunis, pobegao je odbrani belo-crnih, uputio povratni pas ka Bilu, koji je neometan, sa 15 metara šutirao zamalo iznad prečke gola Čukaričkog. Samo minut kasnije ponovo zicer za Bila, ovoga puta je šutirao sa 13 metara, Samurović je sjajno intervenisao. Dobru šansu imao je i Skarpa u 86. minutu, ali je ponovo golman Čukaričkog fantastično intervenisao. Mogli su i Brđani u finišu do gola, presing je urodio plodom, ali je Nikčević sa 17 metara šutirao zamalo preko gola domaćina.

Olimpijakos – Čukarički 3:0 (3:0)

Strelci: 1:0 – El Kabi u 3, 2:0 – Fortunis u 16, 3:0 – El Kabi u 40. minutu. Stadion: „Jorgos Karaiskakis“. Gledalaca: 23.000. Sudija: Donatas Rumšas. Pomoćnici: Aleksandr Radijus i Dovidas Sužiedelis (svi iz Litvanije). Žuti kartoni: Recos, Kvini (Olimpijakos), Nikčević (Čukarički).

OLIMPIJAKOS: Pašalakis, Vrusai, Recos (od 70. Porozo), Freire, Kvini, Ibora, Kamara (od 59. Heze), Macuras (od 59. Skarpa), Fortunis, Bil (od 83. Aleksandropulos), El Kabi (od 70. El Arabi).

ČUKARIČKI: Samurović, Stevanović, Drezgić, Subotić, Rogan (od 46. Janković), Tošić, Stanković (od 69. Miladinović), Sisoko, Kovač (od 46. Docić), Ivanović (od 86. Mario Gomez), Endijae (od 46. Nikčević).

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT