20.08.2023 Stevan Davidović

Partizan pobedio reprezentaciju Irana

Zajednički snimak pre početka utakmice (foto: Stevan Davidović)

Muška rukometna reprezentacija Irana, koju trenira bivši proslavljeni jugoslovenski rukometaš Veselin Vujović, u sklopu priprema u Novom Bečeju, odigrala je i treću kontrolnu utakmicu. Ovog puta protivnik selekcije Irana bio je vicešampion Srbije beogradski Partizan, koji je u veoma kvalitetnoj i borbenoj utakmicu pobedio 27: 28 (14:11).

Beograđani su odlično otvorili utakmicu i sa dva gola Luke Barjaktarevića poveli 0:2, međutim izabranici Veselina Vujovića ubrzo su preokrenuli rezultat u svoju korist i u 15. minutu imaju prednost (8:5), koju znalački čuvaju i na odmor odlaze sa tri gola prednosti (14:11).

Reprezentacija Irana je i u nastavku sve do 40. minuta čuvala prednost od tri gola, da bi potom izabarnici trenera Đorđa Živkovića zaigrali mnogo efikasnije i posle nekoliko sjajnih odbrana Dimitruja Jelića u 46. minutu stigli do izjednačenja (20:20).

Usledio je period igre kada se igralo gol za gol, a u 58. minutu golovima Mladena Sotića i Uroša Kojadinovića Beograđani imaju prednost 26:28. Zatražio je Vujović minut odmora, posle kojeg reprezentativci Irana, smanjuju prednost, a u poslednjem minutu imaju priliku za izjadnačenje, ali je udarac Asarija, sa desnog krila neutralisao Jelić, za konačnu pobedu 27:28.

Trener Veselin Vujović je na kraju utakmice istakao da je zadovoljan igrom svoje reprezentacije koja se priprema za Azijske olimpijske igre, koje su krajem septembra i da očekuje da će imati dovoljno vremena da za ovo takmičenje maksimalno uigra ekipu kojoj je cilj da izbori mesto koje će je obezbediti učešće na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine.

Trener Partizana, Đorđe Živković istakao je da mu je posle tri kontrolne utakmice upravo trebao ovako jak protivnik, kako bi se videle prave mogućnosti ovog sastava. Za svoje igrače rekao je da su igrala veoma discipolinovano i dobro u odbrani, što je i donelo uspešan rezultat. Do početka prvenstva prema rečima Živkovića crno-beli će imati još samo jednu jaču proveru.

Reprezentacija Irana - Partizan  27:28 (14:11)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 150. Sudije: Musić i Đurašković (Vrbas). Sedmerci: Iran 5 (5), Partizan 4 (3). Isključenja: Iran 10, Partizan 12 minuta.

Iran: Hajdepor 6 (5), Galandari 4, Johani 4, Kabirian, Taheri, Jadegari 1, Siavohi, Rahnama 1, Asari 3, Benamani 3, Sajesta, Sadegi 2, Sarpohi, Sadegazde, Soltani 1, Koazad 2

Partizan: Jelić, Mihajlov, Hritoski, Sotić 5, Jović, Vesković, Radivojević, Cekić, Markatatos, Barhjaktarević 3, Kojadinović 6, Micič 2, Praštalo, Popović 1, Lazić 2, Kovačević 3 (3), Pestić 6

Piše: Stevan Davidović

Dinamo 26 : 25 Metaloplastika Elixir
Ub 34 : 32 Proleter
Partizan 32 : 27 Dubočica 54
SPD Radnički 36 : 31 Jugović
Crvena zvezda Primobet 34 : 27 Vranje 1957