31.01.2013 S. Blagojević

Prijateljska utakmica: Bošnjane - Napredak (KŠ) 0:3

U prvoj pripremnoj utakmici fudbaleri Napretka pobedili su ekipu člana Pomoravsko-timočke zone ekipu Bošnjana sa 3: 0. Posle bolje igre naročito u drugom delu utakmice. Napredak je imao više inicijative i u prvom delu a najveću šansu propustio je Bajić u 25 minutu kada je posle šuta glavom Mirosavljevića odbijenu loptu poslao u prečku. Napredak je došao u vođstvo u 38minutu pošto je u kaznenom prostoru Pešić srušio Gavrića a isti igrač je sa bele tačke pogodio za 0: 1 u 44 minutu penal za domaće Regan je srušio Radakovića ali je golman Kruševljana Krznarić odbranio šut Jovana Simonovića.

Drugo poluvreme bilo je gotovo neinteresantno sve do 70 minuta kada je golman Bošnjana Marković sve do 85 minuta činio čuda braneći šuteve Vulića, Trujića Ndijaea i drugih, da bi ga u 86 minutu novajlija iz Senegala Ndiaje konačno lepim udarcem sa 12 -13 metara savladao za 0: 2 a isti igrač postavio je iz jedne gužve konačan rezultat 0: 3 u 88 minutu.

Trener Napretka Nenad Milovanović odmah posle utakmice je rekao da je zadovoljan igrom u ovoj fazi priprema zahvalio se domaćinima na fer i korektnoj borbi uz očekivanje da će forma Napretka biti prava na startu prvenstva. Inače treba reći da je Napredak imao i jedan hendikep već u 5 minutu povredu je obnovio Dunjić pa ga je zamenio Jeremić. Sledeću utakmicu fudbaleri Napretka igraju o5 februara u Paraćinu sa ekipom Jedinstva u 13 sati.

Veliko interesovanje za gostovanje Kruševljana vladalo je u Bošnjanu, Varvarinu i okolini pa su na malene tribine igrališta u Bošnjanu pristigli i predsednik opštine Varvarin prof. Zoran Milenković sa saradnicima ali i navijačka grupa Kruševljana JAKUZE koja je u Bošnjane doputovala samo za ovu priliku.

BOŠNjANE- NAPREDAK (KŠ) 0: 3 (0: 1)

Strelci : 0: 1 Gavrić u 38 iz KU, 0: 2 Ndiaje u 85, 0: 3 Ndiaje u 88 minutu. Igralište Bošnjana, gledalaca 400. Sudija Slađan Rajković (Obrež). Opomenuti igrači: Pešić i Bojan Mihajlović (Bošnjane) i Koković (Napredak)

BOŠNjANE: Marković, Stefan Mihajlović, Savović, Matejić, Pešić, Milić, Milenović, Dragan Miletić, Arsić, Simonović, Radaković: Igrali su još: Jelić, Bogdanović, Bojan Mihajlović, Radojević i Jevtić

NAPREDAK: Krznarić, Udovičić, Bogdan Milošević, Dunjić, Paunović, Koković, Regan, Gavrić, Bojić, Bajić, Mirosavljević: Igrali su još: Jeremić, Đurić, Frimpong, Janičić, Zdravković, Nikola Milošević, Popović, Smiljković, Milenković, Mohamed, Trujić, Vulić i Majdevac.

Na slici : Fudbaleri obe ekipe pre početka utakmice Foto Rade Bradić

Slika 2 : Navijačka grupa Jakuze na igralištu Bošnjana Foto Rade Bradić