Pripreme za Olimpijadu: Srbija – Kanada 12:4

Uspe]an start na[ih igrača u Kozenci. Ubedljivo je savladana Kanada posle bolje igre naročito u drugom poluvremenu. U prve dve četvrtine rival je pružao kakav takav otpor. Ipak posle velikog odmora razlika u klasi je bile primetna pa je i konačan ubedljiv trijumf logičan ishod. -Borili smo se ali se zna ko je bolji - rekao je selektor Kanade Aleksandar Bešlin. Čitavu utakmicu i to veoma dobro je branio Gojko Pijetlović. Udovičić je u vatrau ubacivao i mlade snage kojih je bilo dosta.Oba Šaponjića, pa malo neiskusniji Mandić i debitant Eškert. Odlično je igrao Filipović, tandem Mitrović - Prlainović je nekoliko puta izigrao odbranu rivala a borbeni i kvalitetni Nikić je odradio veliki posao posle neigranja Duška Pijetlovića. - Naravno da moramo mnogo bolje. Ipak je ovo prva utakmica u seriji. Malo sam umoran, odavno nisam imao toliku minutažu - bio je komentar Nikića igrača sa najviše zlata u istorji našeg vaterpola. Odbrana je bila kao po običaju segment igre koji nam je otvarao dobar napad. Nisu Kanadjani mogli ništa. Posle izjednačenja početkom drugog dela na 2:2 ušli su minus fazu koju su prekinuli golom iz peterca Radojčića u poslednjem nastavku. Za to vreme je već devet lopti bilo u njihovoj mreži. Tačku na pobedu su stavili Aleksa Šaponjić i Mandić sjajnim golovima za ulepšavanje pitavig utiska. - Još smo teški, naporno se radi. Odbrana je odradila najveći deo posla i to je razlog ubedljivog trijumfa - bio je komentar Dejana Stanojevića.

Olimpijski bazen. Gledalaca 700 . Sudije: Kaputi (Italija), Aleksandresku (Rumunija). Igrač više: Srbija 5 (3), Kanada 4 (0). Peterac: Srbija 2 (2), Kanada 1(1) SRBIJA: G.Pijetlović, A. Šaponjić 1, Gocić 1, Eškert, Ćuk 1, Mandić 1, Nikić, Aleksić 1, Radjen, Filipović 3, Prlainović 2, Mitrović 2, L.Šaponjić. Selektor: Udovičić. KANAA: RENDAL, Kubada, Vikalo, Bikari, Bojd 1, Robinson, Konvej 1, Graham, Radojčić 1, Dakić, Gašić, Mek Elroj 1, Aleksić. Selektor: Bešlin.