Zvezda slavila u derbiju u Bačkoj Palanci
Odlična rukometna predstava u Bačkoj Palanci, u kojoj akutelni šampion ispunio cilj i dosao do važnih bodova koji mu mnogo znače u borbi za odbranu trona. Bačkopalančani su pružili dostojan otpor samo u prvih 17 minuta utakmce, kada su ostvarili i najveću prednost (10:4). Sve ostalo je bilo u režiji najboljeg pojedinca susreta Nenada Peruničića i drugova. Veliki broj tehničkih grešaka domaćina presudio je da crveno beli rutinski privedu utakmicu kraju i nanesu domaćinu drugi poraz ove sezone u Tikvari.

-Čestitam momcima na zasluženom trijumfu. Tarket je pružio dostojan otpor ali mi smo najveći deo utakmice imali kontrolu igre i rezultata. Bačkopalanačani se nisu mogli adaptirati na česte promene sistema odbrane koje sam forsirao-zadovoljno je konstatovao posle meča trener Crveno belih Nenad Kraljevski.

Trener domacina, Aleksandar Savić nije krio razočarenje. -Nismo imali rešenje za sjajnog Nenada Peruničića koji kad god je poželeo postizao je golove. S druge strane našem porazu kumovao je veliki broj tehničkih grešaka. Nema dileme Zvezda je zaslužila ovaj trijmuf i ja im na tome čestitam.

Tarket -Crvena Zvezda 34:35 (14:13) Sportska hala Tikvara, gledalaca 1000, sudije Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac), isključenja: Tarket 6 minuta, Zvezda 16 minuta, Sedmerci: Tarket 3(2), Zvezda 4(4) Igrač utakmice N. Peruničić Semafor 2:0 (2 minut), 2:2 (5), 10:4 (17), 10:10 (25), 14:11(28), 17:18 (38), 20:24 (45), 26:26 (49), 32:35 (58)...