29.10.2007 A. Daišević

Tri boda u kutiji šibica
Nikad manje gledalaca nije bilo na jednoj utakmici odbojkaša Ribnice od kada igraju u prvoligaškom društvu kao što je bilo u meču protiv Spartaka. Gosti iz Subotice su se pokazali kao neugodan rival i prvi koji su ove sezone na parketu „kutije šibica“ osvojili jedan set.

Kraljevčani nisu odigrali kao u ranijim mečevima na domaćem terenu. Ušli su u susret prilično nervozno sa mnogo grešaka, bez prave organizacije napada i odbrane a to je mlada i poletna ekipa Spartaka znalački iskoristila.
U prvome setu gosti su sve vreme bili u vođstvu, Ribnica je tek dva puta upela da izjednači, a prvi put je povela u samoj završnici 20:19. Pošle greške srednjeg blokera Spartaka, Grabeža i dobijenog žutog kartona Ribnica je imala četiri set lopte, vođstvo od 24:20. Tada je na scenu stupio kapiten kraljevčana, Todorović, načinio dve greške, pri tom i on dobio žuti karton i Ribnica je tek poslednju set loptu iskoristila za vođstvo od 1:0.
U drugoj deonici je viđena rezultatska klackalica. Gosti u u završnici to znali da kazne i osvoje set 25:27.
Prilično zanimljiv je bio treći period igre. Subotičani su čuvali prednost do rezultata 12:14, sve dok na servis domaćih nije došao Usiljanin posle čega je Ribnica napravila seriju od 6:0, i do kraja ovog dela igre nije bilo dileme.
Vođstvo Ribnice od 2:1 u setovima kao da je uspavalo domaće, pravi potez je povukao trener Đorđević koji je sredinom trećeg seta zamenio mladog tehničara Bićanina daleko iskusnijim Pljakićem. To je donelo preokret u ekipi Ribnice. U poslednjem setu opet je „proradilo“ samozadovoljstvo domaćih, umalo to da iskoriste subotičani, ali probudili su se na vreme kraljevački odbojkaši i meč rutinski priveli kraju.

Organizator igre kraljevačke Ribnice, Goran Pljakić je protiv Spartaka šansu dobio u trećem setu:
- Poraz u Kragujevu je evidentno ostavio traga, nismo najbolje ušli u meč protiv Spartaka. Morali smo dobro da se pomučimo za svaki poen. Nismo blistali ali smo ostvarili cilj, osvojili nove bodove koji nas ostavljaju u gornjem domu prvoligaškog društva. – rekao je po završetku susreta tehničar Pljakić.

Trener subotičkog Spartaka, Goran Ilić je posle meća rekao:
- Paradoksalno će zvučati ako posle poraza izjavim da sam zadovoljan. Tako je bilo i protiv Vojvodine u Novom Sadu a tako je i u Kraljevu. Ovaj mladi i neiskusni tim je pružio sasvim dobru igru protiv Ribnice koja je bila aspolutni favorit. Mislim da smo zaslužili bolji rezultat, mogli smo do jednog boda. – konstatovao je po završetku utakmice Goran Ilić.