12.11.2011 Živko Radivojević

PLS: Donji Srem – Kolubara 3:0

Neupućeni gledalac, na osnovi prikazane igre aktera utakmice, nikako ne bi zaključio da je reč o derbi meču Prve lige. Jednostavno, na terenu je postojala samo jedna ekipa, a u toj ekipi fenomenalni Miša Petković. Njegov učinak je izvanredan: dva gola, pogodjeni prečka i stativa, proigravanja, a na momente i „igra za svoju dušu!“. U najboljem smislu pratili su ga saigrači, posebno Čordašić i u poslednje vreme sve bolji Lakićević. Prvu ozbiljniju priliku domaćin je imao u 17. menutu: nakon slobodnog udarca Čordašića, velika gužva u kaznenom prostoru Kolubare, ali bez promene rezultata.  Lakićević u 22. minutu  proigrava Zeljka,  koji  upućuje odličan centaršut pred gol gostiju: Tošić je „kratak u skoku“. Gol u 44. minutu: karakterističan centaršut Josimova, na pravom mestu je Petković iu lopta završava iza ledja Nenada Rankovića. Da je iskusni Petković bio izuzetno inspirisan za igruvidelo se i u 51. minutu: lep prodor, dobro odmeren udarac u stranu Rankovića za 2:0. Par minuta kasnije Zeljko je bio u idealnoj prilici, ali se u odsudnom trenutku spetljao. Tošić je u 67. minutu, nakon proigravanja Petkovića, iz neposredne blizine, umesto gola pogodio protivničkog golmana.  Petković u 70. minutu lob udarcem pogadja prečku gola Kolubare , a u 77. minutu i stativu. U medjuvremu, i Bukorac i Jovanović su bili u prilici da se upišu u listu strelaca. Zanimljiv detalj u 90. minutu: da bi sprečio Tošića da ozbiljnije ugrozi gol, Nenad Ranković rukom interveniše van kaznenog prostora, za šta dobija crveni karton. Potom, golom iz slobodnog udarca, Čordašić kruniše svoju odličnu igru.

Pećinci - Stadion: Sportski centar Suvača.Gledalaca: 350.Sudija: Igor Kocić (Vlasotince) 7.Pomoćnici: Igor Marinković (Bor) 7 i Miloš Popović (Niš) 7. Strelci: Petković u 44. i  51. i Čordašić u 90. minutu.  Žuti kartoni: Bukorac (Donji Srem), Sredojević, Vasiljević i Savićević (Kolubara). Crveni karton: N. Ranković (Kolubara).

DONJI SREM: Starčević, Tošić, Josimov, Prljević, Lakić Pešić, Bukorac, Petković (Ristov od), Zeljko (Šušnjar od 80.), Jovanović (od 85. Košutić), Čordašić, Lakićević.
KOLUBARA: N. Ranković, Janković, Sredojević, Dimitrijević, M. Ranković, Vasiljević, Ilić, Savićević, Obradović, Medić, Stojanović  (od 60. Marinković).