29.10.2011 Ž. Radivojević

PLS: Donji Srem - Radnički (S) 1:0

Izveštaji sa utakmica Donjeg Srema mogu da liče „jedan na drugi“: zrela igra u polju, ali realizacija i dalje ostaje „mali problem“. Stvoreno je mnogo izglednih prilika i bila je „prava umetnost“ neke neiskoristiti. U prvih nekoliko minuta domaćin je preko Tošića u dva navrata mogao nešto više uraditi. Lep „detalj“ vidjen je u 9 minutu: iskusni Jasnković, nešto iskosa, cilja gornji levi ugao Žakule. Dobar udarac, ali golman Radničkog još jednom povrdjuje svoju „klasu“. Desetak minuta kasnije Jovanović divno upošljava Tošića, koji dugu vuče loptu, ali u odsudnom trenutku ponestaje koncentracije. U 29. minutu vrlo dobar centaršut Josimova, dobar udarac Petkovića glavom, ali je golman gostiju „na visini zadatka“. Sjajnu priliku u 31. muinutu propušta Jovanović, a nekoliko trenutaka kasnije jedini kiks Žakule na utakmici ne kažnjava Tošić. Poslednju (polu)priliku u prvom poluvremwenu imao je Janković u 45. minutu. Gosti su mogli da iznenade domaćina u 48. minutu: „poklon loptu“ od Tošića dobija Ivanov, sledi dobar šut, ali i dobra intervenvcija Starčevića. Posle pedesetak minutra utakmice moglo se zaključiti da Donji Srem ima ogromnu inicijativcu, ali i „mnogo komplikovanja „ u napadu. U 54. minutu konačno gol: brzonogi Tošić je pokazao u čemu je „najjači“. Dobio lopta u prazan prostor, nezaustavljiv beg i posle dobro odmerenog udarca lopta je završila u mreši gostiju iz Sombora. U 63. minutu akcija „tri na jedan“ Donjeg Srema, koju Tošić nije uspeo da pretvori u vodstvo od 2:0. Sjajnu priliku nije iskoristio Petković u 67. minutu, kada je izbio sam ispred Žakule. Konačno, vrlo pokretljivi Lakićević u 87. minutu, iz izgledne prilike, ne uspreva da proigra saigrače, iako je bio u neposrednoj blizini gola Radničkog.

Pećinci - Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 350.Sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina) 7,5. Strelac: Tošić u 54. minutu. Žuti kartoni: Lakićević (Donji Srem), Zelić i Belić (Radnički).

DONJI SREM: Starčević 7,5, Tošić 7,5 (od 79. Zeljko 7), Josimov 8, Lakić-Pešić 8, Prljević 8, Bukorac 7, Petković 8 (od 83. Marković), Jovanović 8, Janković 7,5 (od 89. Stojanov), Čordašić 7, Lakićević 7.

RADNIČKI: Žakula 8, Lakić 6,5 (od 44. Tešanović 6,5), Veselinović 6, Vejnović 7,5, Dabić 7,Tomanović 7,5, Zelić 7, Belić 7 (od 68. Ždrnja)., Resanović 7, Ivanov 7 (od 49. Milić 6,5).

Igrač utakmice 13. kola Prve lige Donji Srem – Radnički (S) je Dejan Jovanović iz Donjeg Srema.