Košarkaši Dunava ostvarili prvu pobeda na startu prvenstva

Košarkaši Dunava ostvarili su pobedu u prvom kolu Prve muške lige KSV nad ekipom Radničkog iz Kovina rezultatom 87:84. Utakmica je od početka bila uzbudljiva i neizvesna tokom svih 40 minuta. Gosti iz Kovina, večeras vrlo motivisani i raspoloženi za igru, prvi deo utakmice odigrali su bolje i na odmor se otišlo rezultatom 40:44 za Radnički.

U trećoj četvrtini igrači Dunava zaigrali su bolje u odbrani i u tom delu utakmice preokreću rezultat u svoju korist ali to nije bilo dovoljno za mirniju završnicu jer su gosti u nekoliko navrata bili blizu preokreta.

Na kraju, pobeda Dunava rezultatom 87:84, po četvrtinama 21:25, 19:19, 21:13, 26:27. Vrlo važna pobeda za KK Dunav na startu sezone koji u narednom kolu gostuje ekipi Novi Sad MT. Statistiku sa večerašnje utamice možete pogledati na sajtu kluba.

Mladost Teletehnika 87 : 72 Akademik
Meridiana 92 : 77 Novi Sad MT
Dunav 87 : 84 Radnički
Odžaci 73 : 64 Topola
Nova Pazova 87 : 48 Velika Kikinda
Srem 102 : 84 Veternik
Stara Pazova 95 : 66 Vrbas