FA Kup: Solskjerovih 8/8, Junajted izbacio Arsenala

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u petu rundu FA Kupa. Oni su u gostima savladali Arsenal sa 3-1 za Solskjerovih 8/8 na klupi ''Crvenih Đavola''.

Prvih pola sata bila je prava uspavanka. A onda je Mančester u dva minuta i 19 sekundi, postigao dva gola. Oba puta asistirao je Lukaku a golove su dali Aleksis i Lingard. Arsenal se nije predao. Do kraja prvog poluvremena Arsenal je smanjio a strijelac je bio Obamejang. Treba reći da je bila jedna diskutabilna situacija u prvom poluvremenu jer je lako mogao biti penal sviran na Lakazetu.

Na početku drugog poluvremena, Lukaku je udario Koščelnog u glavu. Start je bio nenamjeran i stvar nepažnje ali sudija je morao barem žuti karton dati a nije uradio ništa. Arsenal je pokušavao da dođe do izjednačenja ali nisu uspjeli. A onda je Marsijal u 82. minuti pogodio za 3-1 i tu je bilo sve riješeno.

U drugom meču, Bristol Siti dobio je Bolton sa 2-1.