05.06.2011 N.Pavlović

Baraž za popunu Podunavskog okruga: Šumadinac ( Binovac ) – Borac ( Ralja ) 2:2 - penali 1:4

Prvu ozbiljnu šansu imao je Šumadinac u 13. minutu, kada je S.Antić šutirao poviše prečke. Uzvratio je na drugoj strani Stanković za Borac. Do kraja prvog dela igre, idealne prilike da postignu gol, imali su još, kod Šumadinca M.Antić i S.Lukić, a kod Borca B.Milošević. Samo što je krenuo drugi deo igre, u šesnaestrcu Borca I.Petrović je oborio Nikodijevića, a sudija Zoran Široki oprvdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je bio M.Antić, koji je loptu uputio u sam desni gornji ugao. U 61. minutu Nikodijević je imao priliku da poveća rezultat, ali je golman Petrović odlično intervenisao. U 66. minutu, dosuđen je slobodan udarac za Borac, koji je sa oko 25. metara izveo G.Milošević. Lopta je ušla pored desne stative i zatresla mrežu Dobrića. Posle samo minuta, Borac je imao još jednu šansu koju nije iskoristio Janković. Do preokreta je došlo u 72. minutu, kda je Aksić u šesnaestercu Šumadinca driblovao više igrača i sa nekoliko metara postigao gol. Posle datog gola, ekipa iz Ralje kao da je dobila novu snagu, ali i Šumadinac se nije predavao. U 85. minutu Borac je ostao sa igračem manje, pošto je I.Petrović dobio drugi žuti karton. M.Antić  izvodi slobodan udarac i pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa, a posle samo jednog minuta ponovo pogađa prečku. I najzad minut pre isteka susreta izjednačenje. Loptu iz slobodnog udrca sa desne strane ubacuje M.Antić, ona pada Antonijeviću na glavu, koji je sa nekoliko metara od gola šalje u mrežu Petrovića. U nadohnadi vremena, zbog drugog žutog kartona iz igre je morao  i Atansković, igrač Borca. Udarce sa jedanaest metara za Borac su uspešno izveli, V.Petrović, G.Milošević, Aksić i Janković. Gol za Šumadinac je postigao M.Lukić, a dok je udarce M.Antiću i Kajsanovu, golman Petrović paradom odbaranio i najzaslužniji je za uspeh Borca, koji će od jesni igrati u Podunavskoj okružnoj ligi. Pehar u trajno vlasništvo, kapitenu Borca uručio je predsednik OFS Smederevo Stanimir Trailović. Poražena ekipa Šumadinca iz Binovca, takmičenj nastavlja sa drugoplasiranim klubovima iz opštinskih liga, Smederevska Palanka i Velika Plana.

Stadion: SASK-a u Saraorcima. Gledalaca: 400. Sudija: Zoran Široki (Smederevo). Strelci: M.Antić 46 iz jedanaesterca i Antonijević 89. minut za Šumadinac, a G.Milošević 66 i Aksić 72. minut za Borac. Žuti kartoni: Marko Dimitrijević, M.Antić, Stepanović (Šumadinac), Atansković, I.Petrović, Janković, Aksić (Borac). Crveni karton: I.Petrović i Atanasković (Borac). Igrač utakmice: Goran Petrović (Borac).

ŠUMADINAC:  Dobrić, Ilić, Marko Dimitrijević, S.Lukić ( Milan Dimitrijević), Kosjanov, M.Lukić, Spasić, Stepanović, S.Antić ( Antonijević), M.Antić  Nikodijević.
BORAC: G.Petrović, V.Petrović, Atanasković, I.Petrović, Đurđević, Mitrović , G.Milošević, Janković, Stanković, B.Milošević, Aksić.

Mladi radnik 3 : 0 Cerovac
Udarnik 3 : 0 Lunjevac
Sloboda (L) 2 : 1 Napredak
Budućnost (R) 6 : 1 Omladinac (R)
Glavaš 4 : 0 Drugovac
Polet (T) 4 : 1 Jedinstvo (K)