Dortmun obojen u Bajernove boje

Lider Bajern na kultnom "Vestfalenu" je dobio derbi u Bundesligi, pošto je sa 3:1 savladao Borusiju.

U utakmici sa velikim brojem prilika na obje strane bolje su se snašli igrači aktuelnog prvaka, pa su prednost na tabeli u odnosu na prvog pratioca uvećali na četiri boda.

Roben je u 17. minutu efektno pogodio gornji desni ugao gola doamće ekipe, a nakon nekoliko promašaja Jarmolenka i Kagave, Levandovski je duplirao prednost.

I u nastavku je Borusija imala svoje šanse, ali Alaba efektnim golom riješio pitanje pobjednika u derbiju.

Derbi za priključak vrhu prethodno su odigrali na "Red Bul areni" trećeplasirani Lajpcig i četvrtoplasirani Hanover.

Slavio je aktuelni viceprvak Njemačke, Lajpcig, i to nakon velikog preokreta pošto su gosti poveli u drugom poluvremenu preko Brazilca Žonatasa, a Klaus je potom imao kolosalnu šansu da udvostruči prednost.

Ipak, domaćin se nije predavao i do poravnanja je došao preko danskog reprezentativca  Jusufa Poulsena, da bi najbolji napadač Lajpciga, Timo Verner donio potpuni preokret za preuzimanje druge pozicije od Dortmunda.

РБ Лейпциг - Ганновер 2:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2017/18. 11 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Bez pobjednika su završeni dueli Augsburg - Bajer i Menhengladbah protiv Majnca, da bi Hamburger kući slavio protiv Štutgarta. Gosti su u ranoj fazi ostali sa igračem manje, a ond im je i golman "švaba" , Ciler poklonio vođstvo, očajnom intervencijom nakon slobodnog udarca Hunta.

Jedini gost koji je slavio bio je Šalke u Frajburgu.