KMF Jastrebac pobedom započeo odbranu kupa

Klub malog fudbala Jastrebac plasirao se u polufinale kupa Regiona Istočne Srbije. Oni su u četrvtini finala pobedili ekipu Dolap iz Prokuplja rezultatom 11:2. Utakmica igrana u sportskoj hali čika Duško Jovanović prva je zvanična utakmica Jastrepca u ovoj godini. Uz podršku publike, Jastrebac je došao do ubedljive pobede i plasirao se u polufinale kupa. Iako KMF Dolap igra u dosta nižem rangu nego Jastrebac, u početku je pružio žestok otpor. Međutim osim tog početkog otpora nisu prokupčani mogli ništa više. Jastrebac je krenuo da igra svoju prepoznatljivu igru što je rezultitalo vođstvom već u 4. minutu golom Siniše Trojanovića. U 16. minutu Valjarević povećava prednost na 2:0, a samo minut kasnije Sudimac pogađa mrežu gostujuće ekipe. Do kraja poluvremena u strelce su se upisali Lapčević i MIlivojević, obojica u 20. minutu, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena, 5:0.

U drugom poluvremenu, nastavilo se u istom ritmu. Dragiša Trojanović, iskoristio je veliku prednost da veću minutažu da igračima koji za to nisu imali prilike u Prvoj ligi. Moglo se videti da su ti igrači odlično iskoristili šansu i opravdali poverenje. Osim toga treba napomenuti da u timu nisu bili Vuletić i Savović zbog opravdanih obaveza.

Goleada u hali u Blacu se nastavila u 24. minutu, kada je Lapčević postigao svoj drugi gol, a šesti za Jastrebac. Da se Dolap nije predavao pokazuje i to da su i oni uspeli da postignu gol, i to preko Belića u 26. minutu. Blačani su se uželeli utakmica što se vidi po tome da se nisu zaustavili već svaku šansu pretvarali u gol. Tako je u 29. minutu pogodio kapiten Milivojević a u 35. i Stefan Pavlović. Prokupčani su do kraja uspeli da daju još jedan gol, strelac je bio Dimitrijević, ali to je bilo sve od njih. Do kraja, konačan rezultat postavljaju Siniša Trojanović u 39. i Marko Lapčević u 40. minutu. Lapčević je postigao 4 gola na utakmici i čini se da se posle pauze vratio još bolji na teren.

Jastrebac se ovom pobedom plasirao u polufinale kupa, u takmičenju gde brani naslov šampiona. Polufinale kupa igra se sledećeg vikenda.