Nerešeno sa "Kolubarom"

FK “Inđija„ uspela je da dođe do samo jednog boda u utakmici 14. kola Prve lige Srbije u kojoj joj je protivnik bila FK  „Kolubara“  iz Lazarevca. Na kraju susreta bilo je 0:0.

Fudbaleri „Inđije“ od samog početka meča vršili su veliki pritisak na golmana Rankovića. Do prvog gola , „zeleno- beli“ mogli su već u 08. minutu meča. Slobodan udarac , Valentić loptu šalje ka Vukoviću , koji šutira , ona se odbija do Tomanovića koji je šalje pored gola.

Vukčević je imao priliku da postigne gol samo tri minuta kasnije. Pejić je centrirao , ali Vukčević nije uspeo da iskoristi loptu koja je njemu upućena i odbija se u nepovrat.

Pejić je u 26. minutu meča prošao nekoliko igrača , uputio loptu ka Tomanoviću koji šutira u golmana Rankovića.

Početak drugog poluvremena obeležila je šansa Dimitrića . Njega je uposlio Vukčević , ali šut “u padu” hvata golman gostiju. U 58. minutu , Vučetić šutira sa 30-tak metara od gola gostiju ,ta lopta odlazi samo pored stative.

U 65. minutu viđen je dobar prodor Pejića. Ulazi u kazneni prostor “Kolubare” , nakon čega je uputio šut ka Rankoviću koji loptu šalje u korner. Devet minuta kasnije Vučetić je šutirao iz slobodnog udarca , ali lopta završava pored stative.

Prva šansa gostujuće ekipe viđena je tek u 80. minutu meča. Stojković je šutirao sa ivice kaznenog prostora , lopta odlazi visoko iznad gola Milinovića.

Trener FK “Inđija” , Goran Nikolić istakao je da su odmah na startu susreta imali dve stopostotne šanse koje , nažalost , nisu iskoristili , ali da jesu , kako kaže , utakmica bi išla u drugom smeru.

“ Desilo se upravo ono čega sam se pribojavao , jer nam se ponovila ista situacija kao na utakmici sa “Loznicom “. Na tom susretu smo nakon nekoliko propuštenih šansi “pali”.  Kako bi došli do gola , pokušali smo da se vratimo kroz neku igru koja nije svojstvena nama .  Branili su se organizovano i na kraju uspeli da se odbrane, što je bila situacija i na današnjoj utakmici sa FK “Kolubara” .” , naveo je Nikolić.

Fudbalere “ Inđije “ sledećeg vikenda očekuje susret 15. kola PLS koji će odigrati u Zemunu sa istoimenom ekipom , i ujedno je to poslednja utakmica u ovom delu prvenstva.