03.05.2007 srbijasport.net

Porazi oba kraljevačka superligaša
Posle dve jako dobre igre i polovičnog uspeha u duelima sa Partizanom i Vojvodinom, košarkaši Sloge su neočekivano poraženi kod kuće od beogradske Mega Ishrane. U sigurno najslabijoj partiji ove sezone puleni Miloša Pejića nijednog trenutka nisu bili ravnopravan rival sa razigranim „pekarima“ koji su tako dočekali da se revanširaju Slogi za dva poraza u toku regularnog dela lige.
Kako bi navijači rekli „beli“ su u susret ušli „mtrvo“, „mlako“ i sa takvim pristupom ne mogu se pobediti ni slabije ekipe od Mega Ishrane. Sve to su obilato koristili puleni Mihaila Uvalina, od početka zagospodarili terenom, stekli vođstvo koje su znalački čuvali i uvećavali do kraja susreta. U finišu prve četvrtine bilo je 19:26, a prvu dvocifrenu prednost beograđani su imalu u 13. minutu (24:35), dok se na odmor otišlo sa okruglih 40:50. Peković je sipao trojke a Raković dominirao pod košem, a sve to su odlično pratili ostali košarkaši Mega Ishrane, i već tada je bilo jasno da će Sloga teško do preokreta.

U nastavku ista slika. Domaći su se mučili sa presingom gostiju. Teško organizovali napade, komplikovali, a pritom ih uopšte nije služio šut. Posle vezanih poena Rakovića, najefikasnijeg u susretu sa 21 poenom, i novih trojki pucački raspoloženog Miladina Pekovića, u 29. minutu na semaforu je stajalo 55:72. Tada je bilo i definitivno jasno da će Mega Ishrana upisati prvu superligašku pobedu. Do kraja meča igrači sa klupe Dašić i Trtić uneli su malo živosti u igru Sloge, dali nadu da nešto može da se učini. Posle njihovih poena prednost gostiju je pala na 74:83, ali onda Radovan Marković sa dve trojke stvari ponovo postavlja na svoje mesto, i priča je bila gotova.

U Vršcu u utakmici sa mlađim kraljevačkim superligašem Hemofarm je zabeležio očekivanu pobedu i ostao jedini neporaženi tim u superligi. Gosti su odlično šutirali za tri poena u prvoj četvrtini, ali su vrščani istom merom uzvraćali. U 16. minutu bilo je 43:41. ali su domaći košarkaši u finišu prvog poluvremena serojom od 13:0 steki prednost od 15 poena razlike.
U nastavku Mašinac se približio na sedam poena (65:58), ali je do kraja meča presudio kvalitet Hemofarma, koji je rezultatom 94:71 ostvario sigurnu pobedu. U pobedničkom timu Vukosavljević je postigao 24 poena, Bakić 19. U Mašincu Mijajlović 16, Knežević i Karapandžić po 12 poena.

Brz tempo igranja utakmica ne ostavlja mnogo predaha, a igre timova prilično osciliraju od utakmice do utakmice. Za Mašinac u nedelju sledi novo gotovanje, i susret u Šumicama sa Mega Ishranom dok će u Sloga u Kraljeu dočekati FMP.