Borac poražen u Istočnom Sarajevu

Slavije je danas u Istočnom Sarajevu savladala banjalučkog Borca sa 3:0.

Fudbaleri Slavije do prednosti su stigli u 9. minutu. Pogotku je prethodio korner, koji je izveo Emir Zeba. Lopta je pala u srce kaznenog prostora, a jedan od defanzivaca Borca je lošom rekacijom prebacio loptu na drugu stativu gdje je sačekao Branislav Arsenijević  i glavom pospremio u mrežu.

Prednost je duplirana u 23. minutu. Stefan Barić je stigao jednu loptu na samoj gol aut liniji. U šesnaestercu je od njegovih saigrača bio samo Darko Spalević, ali je iskusni napadač bio dovoljan da se finišira ova akcija. Glavom je on proslijedio loptu u malu mrežicu, i tako stigao do svog petog gola sezone.

Slavija je u ovih prvih 45. minuta odigrala vjerovatno i najbolje poluvrijeme do sada. Vrlo agilno i agresivno prema naprijed, a istovremeno i čvrsto pozadi, gdje nisu dozvolili  gostima iz Banja Luke da puno atakuju ka golu Mladena Lučića.

Slavija je prvu priliku imala u napadu koji je prehodio golu. Nemanja Vejnović je „preglavao“ loptu za Stefana Barića koji izlazi sam na Branislava Ružića, ali čuvar mreže nekadašnjeg šampiona Bosne i Hercegovine sjajno reaguje i izbacuje loptu u korner. Ipak, Ružić, ništa nije mogao u napadu poslije tog.

Odličnu priliku Borac ima u 13. minutu. Dugo je trajala akcija banjalučke ekipe, lopta je došla do Paštara koji je izblokiran, a lopta je otišla u korner. Poslije kornera su gosti stigli do samog peterca Slavijinog gola, ali su se u posljednji trenutak spetljali i odbrana Slavije je otklonila opasnost. U nastavku je uslijedila kontra Slavije koju je predvodio Marko Ristić. Lijevi bek Slavije je stigao do tridesetak metara od gola Borca i oštro centrirao za Stefana Barića, koji uspjeva da zahvati loptu, ali pored gola.

Poslije drugog gola Slavija je kontrolisala meč, povremeno i prepuštala inicijativu gostima, ali nije bilo većih prilika ni pred jednim golom. Prva sljedeća šansa bila je u 40. minutu. Slavija tada dva puta na muke stavlja golmana Borca. Pokušao je prvo Stefan Barić, golman Ružić odbranio i odmah u vatru gurnuo svoje fudbalere. Ipak, nisu se oni snašli, pa je Nemanja Pušara prekinuo taj napad, i spustio loptu za Spalevića, nad kojim se pravi prekršaj. Poslije prekršaja iskombinovali su „Sokolovi“ . Ristić je odigrao za Arsenijevića, koji sjajno centrira za Vejnovića, ali njegov šut glavom iz samih rašlji vadi možda i ponajbolji igrač Borca u prvom poluvremenu, Branislav Ružić.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno mirnije nego prvo. Slavija zadovoljna vođstvom od 2:0, nije imala prevelike ambicije prema naprijed, dok su u odbrani igrali čvrsto i tek na momente je Borac uspio da zaprijeti Mladenu Lučiću.

Poluvrijeme je otvorio šutem iz slobodnog udarca Toni Jović. Premlak je to udarac, po sredini gola, bio za Mladena Lučića. Deset minuta kasnije je Borac, praktično iz ničega, stigao do velike prilike. Rezervista , Elvir Koljić, je prebacio loptu za najagilnijeg danas u redovima Borca, Tonija Jovića,  koji se na pet metara od gola okliznuo i propala je odlična šansa.

Bilo je to praktično i sve od prilika na ovoj utakmici sve do 73. Minute. Slavija tada uspjeva da napravi sjajnu akciju. Lopta dolazi do Nemanje Pušare na desnoj strani koji želi da uposli Darka Spalevića ispred gola, ali u posljednji trenutak izbija Nemanja Vidović. Isti akteri su prijetili i u 81. minutu. Ovaj put se Darko Spalević nije najbolje snašao pred golom gostiju.

Nije Slavija ozbiljno prijetila u drugom poluvremenu, ali su zadnjih petnaestak minuta ponovo jedino oni postojali na terenu. To im se i isplatilo u 87. minutu. Sve je za ovaj gol uradio Damir Rovčanin, i pripremio ga kao na tacni za Nemanju Pušaru, koji zakucava loptu u mrežu Ružića.

Ostalo je do kraja apsolutno zasluženih 3:0 za Slaviju.

SLAVIJA – BORAC  3:0  (2:0)