Slavija i Široki remizirali

Fudbaleri Slavije i Širokog Brijega su danas u Istočnom Sarajevu podijelili bodove odigravši 0:0.

Od prve minute utakmice Slavija je krenula ofanzivno ka golu Širokog Brijega. Već u drugoj minuti Nemanja Pušara je po lijevoj strani probio odbranu Širokog Brijega, i odigrao povratnu loptu za Spalevića, koji se u ključnom trenutku okliznuo, i nije uspio na pravi način da šutira, pa je odbrana uspjela izblokirati taj šut. Ona se odbila do Stefana Barića koji snažno šutira pored gola.

Pet minuta kasnije još bolja prilika za Slaviju. Poslije kornera, kojeg je izveo Ristić, lopta se sa suprotne strane vratila ponovo za Ristića, koji odlično centrira za Arsenijevića. Desni bek Slavije je uhvatio volej, ali je Antonio Soldo sjajnom intervencijom spriječio pogodak.

Nakon te dvije prilike Slavije, uslijedio je jedan period mirne igre koji je potrajao do samog kraja prvog poluvremena. Široki je polako smirivao napade Slavije, a istovremeno je krenuo odlučnije ka golu Mladena Lučića. No, imali su i oni vrlo malo prilika, a dvije najbolje imao je Vagner.  Prvo je šutirao sa oko  25 metara od gola Slavije, ali preko gola. A onda u 36. minutu Vagner promašuje zicer. Poslao mu je Landeka sjajnu dijagonalu na lijevu stranu,a Brazilac istrčao sam na golmana Lučića. Šutirao je odlično, u suprotni ugao, ali je kapiten Slavije nogom sjajno odbranio taj šut.

Mučila se Slavija mnogo na početku drugog poluvremena sa iznošenjem lopte sa svoje polovine. Često su previše komplikovali i gubili bespotrebno lopte u opasnoj zoni.  U 52. minutu nakon jednog takvog komplikovanja Slavija umalo da primi pogodak. Vagner je uzeo loptu i sam krenuo ka golu, a kada je došao u zonu šuta šutirao je za malo pored gola. Još bolju priliku Širokobriježani su imali pet minuta poslije. Korner je izveo Ivan Sesar, lopta je prošla Slavka Brekala, i stigla do Luke Menala koji sam sa 3-4 metra šutira preko gola.

Slavija gotovo da ništa nije odigrala u drugom poluvremenu. Ipak, isto se može reći i za Široki Brijeg, koji nakon prilike Menala u 57. minutu, nije napravio ništa pred golom

Tek u 79. minutu Slavija ponovo prijeti golu Antonia Solda. Stefan Barić je sa desne strane ušao u sredinu, i namjestio se na lijevu nogu, a njegov šut je otišao pored gola. Od tada Slavija je bila ponovo bolja na terenu. Šest minuta kasnije Branislav Arsenijević je izveo slobodan udarac. Bio je to odličan centaršut, a u posljednjem trenutku ispred dvojice fudbalera Slavije Menalo izbacuje u korner. Nakon tog kornera ponovo gužva u kaznenom prostoru, iz koje se izrodio i još jedan korner za „Sokolove“. Ponovo je to bio odličan centaršut, ali loptu, koja je prošla kroz peterac, nije niko uspio da sprovede u mrežu.

U 90. minutu prilika za Široki nakon duže vremena. I to sjajna. Ivan Krstanović je izašao jedan na jedan poslije nespretne reakcije odbrane Slavije, ali je šutirao pravo u Lučića. U sljedećem napadu Slavija prijeti.  Damir Rovčanin je šutirao sa dvadesetak metara preko gola.

Ostalo je do kraja 0:0, pa su ove dvije ekipe i drugi put za redom podijelile bodove u međusobnom duelu.

SLAVIJA – ŠIROKI BRIJEG (0:0)