Težak poraz u Mostaru

Najavljivali su, u Slaviji iz Istočnog Sarajeva, da put Mostara i meča sa Zrinjskim idu sa velikom dozom optimizma. Tražili su i očekivali da u ovom susretu pokažu i dokažu, još jednom, snagu i kvalitet ali su na njihovu žalost ispili gorku čašu. Poraženi su rezultatom 4.0. Pravi potop viđen je u saom finišu meča. Prmili su u 83. I 84. minuti dva pogotka. Ključni ''dželat'' Slavije u Mostaru bio je napadač Filipović. On je zamenio Todorovića, kod rezultata 1:0, a onda sa svoja dva gola, jednostavno, *demontirao* ekipu iz Istočnog Sarajeva.

-Poraz, visok, svima nam je teško pao!!! Moram istaći da je Filipović postigao dva zaista evrogola i nije bilo odbrane od njegovih šuteva. Druga dva pogotka dao je Memišević i nikako nam ne ide u prilog činjenica da smo primili četiri gola. Nije isto izgubiti sa 2:0 ili 4:0. Delujete, sa ova četiri, nekako tužno!!! Moram isto tako reći da nemam ništa igračima da zamerim. Izašli su sa namerom da se bore, igraju.... Nekada, na žalost, ni to niste u mogućnosti. Nije nam ništa išlo *za rukom*, a osetilo se da padamo od polovine prvog poluvremena. Igrali smo i dobro stajali do prvog gola. Pao je u 36. minuti, a nakon toga, jednostavno, ništa nam nije polazilo za rukom... Kolega Marinović ima zaista veliki broj dobrih igrača. Kada je pravio izmene ''dizao'' je svoju ekipu, a kod nas je bilo drugačije... Ispraznili smo se, i fizički i emotivno u susretu sa Sarajevom. Ovu utakmicu ostavljamo iza sebe, a ako neko treba da snosi krivicu onda sam to ja, kaže šef stručnog štaba Slavije, Darko Vojvodić.

Izveo je u Mostaru praktično isti tim kojim je porazio Sarajevo. Nedostajao je Darko Spalević. Isključen je u meču sa Sarajevom pa ga je menjao Damir Rovčanin. Videlo se da Spalević nedostaje. On je, na neki način, motivator, pokretač Slavijine igre...Uz sve to, rano se povredio Bojan Marković, stameni stoper...

-Ne vredi sada kukati i tražiti krivca!! Rekao sam da sam ja glavni i da sve što nije valjalo- ide na mene. Imali smo mnogo slabosti u igri i moraćemo to popravljati. Vejnović je bio bolestan. Imao je tempe raturu. Zeba nije trenirao četiri – pet dana. Sve su to neke činjenice, ali opet ponavljam, poraz je previsok i nema opravdanja. Ostaje nam da se okrenemo sebi i pokušamo mnogo šta ispravljati u narednom periodu. Znamo gde smo slabi, šta nam nedostaje i na tom se mora raditi, jasan je Vojvodić.

Igrači su juče imali slobodan dan. Mogli su da preda hnu, odmore, sumiraju utiske i okrenu se novim izazovima, a imaju ih bezboroj.... Već sutra gostuju u Nevesinju ,u okviru Kupa Republike Srpske. Igraće, verovatno, jedan miks tim. Priliku da pokažu koliko mogu imaće igrači koji su ili na klupi ili na tribina- ma, a u nedelju ih čeka novo veliko iskušenje. U Istočno Sarajevo dolazi zenički Čelik. On jednosta vno mora, na terenu Slavije, biti ''istopljen''!!!!!!!!

Široki Brijeg 5 : 0 Radnik
Borac 2 : 2 Vitez
Slavija 1 : 1 Željezničar
Rudar 4 : 0 Velež
Čelik 1 : 0 Mladost
Zrinjski 2 : 1 Sloboda
Sarajevo 1 : 3 Olimpic
Travnik 4 : 2 Drina