MFL Sombor : Poraz telečana u dugo očekivanom meču u svome selu

Najvažniji događaj ovog vikenda u Telečki, selu na domak Sombora, bio je sportskog karaktera, i to fudbalska utakmica II kola prvenstva Međuopštinske Lige, u kojoj je domaći tim „Telečke“ dočekao Dunav iz Bačkog Monoštora na mesnom igralištu u ovome mestu. Sedamnaest godina i tri meseca prošlo je od kako je u Telečki odigran jedan fudbalski meč, i to prvenstveni za bodove, u kojem je tadašnja ekipa Petefija poražena od Jedinstva iz Ribareva sa 3:6. Od tada pa sve do danas fudbal se igrao rekreativno, ponekad i na velikom igralištu, uglavnom na male goliće, a poslednjih godinu dana entuzijasti iz ovog sela prionuli su na posao i organizovali klub sa novim imenom, „TELEČKA“, i prijavili se za takmičenje u Međuopštinskoj Ligi.

Prvo kolo, novoformirana ekipa je bila slobodna, a u drugom je bila domaćin monoštorcima, i imala je vatreno krštenje u novoj sezoni. Nažalost, tim Telečke je poražen od Dunava,ali mnogo važnije od toga je što su krenule fudbalske utakmice u selu i omladina je okupljena oko novoformiranog kluba.

Kao što rekosmo, premijerni meč je fijasko u rezultatskom smislu, jer je Telečka poražena sa 0:5,ali poraz u ovom času nije teško pao nikome, jer za pamćenje je novi početak rada kluba posle dugih sedamnaest godina pauze.

Lepo sunčano vreme uz slabi vetar, i stotinjak gledalaca, pratilo je utakmicu rivala, koji su protiv sebe imali neravan i tvrd teren, pa je izostao i neki kvalitet samoga meča, ali je zato borbenost i volja za rezultatom bila na visini. Gosti su za svega 11 minuta došli do vođstva od 0:4,a golove su postigli : Curnić dva (18 i 23 ), Stanković (20) i Trbojević (29),a bar tri od ova četiri ,idu na dušu golmana Anđelkovića, koji očito nije bio spreman da brani na premijeri, ili ga je trema omela da bude bolji. Uočili su to i u stručnom štabu domaćina pa je među stative u drugom delu utakmice stao Komljenović. On je bio bolje sreće,ali je i njega, svojim trećim golom, savladao Curnić iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara udaljenosti u 54 minuti.Posle "petarde", domaćini su se više zalagali da sačuvaju svoj gol,a retko su prelazili na polovinu gostiju da ugroze golmana Carića,a gosti su pokazali spetljanost u akcijama koje su organizovali do kraja meča.

Premijera u Telečki je protekla u fer i korektnoj igri aktera , nije bilo prilike da se bilo kome pokažu žuti i crveni karton, pa su se i sudije uklopile u prijateljski meč , a jedina primedba može im se uputiti na dužinu trajanja drugoga poluvremena, koje je , bez razloga, skraćeno za pet minuta.

MFL II kolo TELEČKA-DUNAV 0:5 (0:4)

Telečka 6. Septembar 2015. Godine. Igralište Telečke. Gledalaca 100. Sudija Ž. Delić, Pomoćnici Čapko i N,: Delić (Svi iz Kule). Delegat Novaković. Strelci : Curnić u 18,23 i 54, Stanković iu 20 i Trbojević u 29 za Dunav. Kartona nije bilo. Igrač utakmice : Curnić (Dunav)

TELEČKA: Anđelković(Komljenović), Kobac, Radić, Sučević, Simić, Bur, Kovač, Keseg(Đermanović), Ivović, Petković i Grijaković (Uzelac)

DUNAV : Carić, Kiš, Forgić(Halas), Radičev, Elez, Dubajić, Kovačić, Stanković, Komušanac, Curnić (Graovac), Trbojević (Zetović).

20 minut. Stanković postiže drugi gol za ekipu Dunava