Fudbalerke Mašinca savladale Crvenu zvezdu

U drugom kolu Superlige Ženski fudbalski klub iz Niša pobedio je u Beogradu crveno-bele rezultatom 3:2 (2:0) golovima petnaestogodišnje Miljane Ivanović i Viktorije Mišeljić.

Nišlijke su zabeležile i drugi trijumf u novoj sezoni, a ponovo je dvostruki strelac bila tinejdžerka Miljana Ivanović - u 27. i 31. minutu.

Prvi pogodak Ivanovićeva je zabeležila nakon solo prodora, a drugi posle asistencije Kristine Krstić. Zvezda je golovima Pantelićeve u 50. minutu i Tenkove u 52. došla do izjednačenja.

Miljana Ivanović je opet bila dvostruki strelac; foto: Vanja Keser

Pobedu Mašincu donela je Viktorija Mišeljić u 81. minutu. Krenuli smo silovito i imali inicijativu od početka meča. Zasluženo smo dobili ovu utakmicu protiv favorizovane Zvezde. Zadovoljan sam posle velike pobede - kazao je Perica Krstić, trener Mašinca.

Nišlijke sada imaju pauzu u šampionatu, a u trećem kolu dočekuju Mačvu.

Ta utakmica bi trebalo da bude odigrana 31. avgusta na stadionu na Delijskom visu.

CRVENA ZVEZDA-MAŠINAC TREJS PZP 2:3 (0:2)

CRVENA ZVEZDA: Vuković, Trišić, Stojanović (K. Đorđević), Janković, Stefanović (Aranđelović), T. Đorđević (Miladinović), Pantelić, Erac, Tenkov, Mijatović, Blagojević.

MAŠINAC TREJS PZP: Marinković, Stevanović, Smiljković, Stanković, Mišeljić, Ivanović, Krstić, Lazarević, Kožović, Vasiljković, Trnavac (Ćirić).

Spartak 4 : 1 Požarevac
Sloga Radnički 0 : 3 Napredak
Crvena zvezda 2 : 3 Mašinac
Mačva 0 : 7 Vojvodina