Prijateljska utakmica: Sloven - Sremac (V) 3:1

Zanimljiva utakmica, koja trebalo da posluži Sloveni i Sremcu kao „generalka“ pred početak sezone u Sremskoj, odn. Novosadsko-sremskoj ligi. Pored dva pogotka u prvom poluvremenu, bilo je i nekoliko vrlo izglednih prilika na obe strane. U 4. minutu viđen je lep šut Bogićevića sa 18 metara. Mogao je domaćin preko Jakšića u 10. minutu da dođe u vođstvo, ali umesto gola pogađa golmana Sremca. Lepa i brza akcija Vojčana u 15 minutu krunisana je golom: nakon odličnog proigravanje Kneževića, Krstović je ritinski savladao Savića. „Kutak za sporni trenutak“ u 25 minutu: Štetić dubinskom loptom izvanredno proigrava Krstovića, koji izbija ispred Uzelca. Jednostavno, golman Sremca ga obara na ivici kaznenog prostora, za šta od Blažona „dobija“ žuti karton. Iz slobodnog udarca, potom, Beronja šutira pored leve stative Uzelca. Dva minuta kasnije Krstović, jedno od pojačanja rumskog Slovena, najbolje se snalazi pred golom Sremca i poravnava rezultat. Poslednja (polu)prilika u prvih 45 minuta viđena je u 38. minutu: odlično izveden slobodan udarac Sremčevića, ali i još bolja intervencija Uzelca.

Sloven - Sremac

Posle samo tri minute igre u nastavku utakmice bilo je 2:1. Lep prodor Beronje po desnoj strani, pravovremeno proigravanje Krstovića, kojem nije bilo teško sa „matira“ Uzelca. Domaćin se razigrao u drugom poluvremenu; mladi Jakšić gostujućoj odbrani, šutira nešto više iskosa, ali samo preko gola. Pokušao je Beronja da iznenadi šutem sa oko 18 metara, iskosa, protivničkog golmana, ali je rezultat ostao nepromenjen. Izvanredna prilika za Sloven u 75. minutu: Popović pokušava da plasira loptu u gol pored Brdara, šutem sa oko 20 metara: umesto mreže, pogađa stativu. Slabu intervenciju gostujuće odbrane u 80. minutu, nakon ubačene lopte iz ugla, kažnjava golom Mandić.

Šta reći na kraju? Gosti iz Vojke su razočarali. Da li zbog „teških nogu“, ali, ono što su prikazali malo je. S druge strane, Sloven solidan.

Strelci: 0:1 Krstović u 12, 1:1 Krstović u 27, 2:1 Krstović u 48. 3:1 Mandić u 80. minutu. Ruma: Stadion u „Borkovačkoj dolini“. Sudija: Vladimir Blažon (Ruma). Žuti kartoni: Uzelac (Sremac).

SLOVEN: Savić, Putica, Bačić, Ninković, Sekulić, Sremčević, Jakšić, Radivojević, Štetić, Krstović, Beronja. Igrali su još: Vasović, Popović, Mandić, Rakić, Vojčanin, Topić, N. Marković, A. Marković.

SREMAC: Uzelac, Milošević, Perin, Radivojević, Vasiljević, Grujin, Bogičević, Knežević, Kočijašević, Krstović, Popović. Igrali su još: Brdar, Katić,Bosnić, Tutek.

Partizan 1 : 1 Ljukovo
Hrtkovci 2 : 1 OFK Zeka Buljubaša
Podrinje 2 : 1 Graničar 1924
Sloven 3 : 4 Donji Petrovci
Rudar 4 : 0 OFK Brestač
Napredak (P) 0 : 2 1. Maj Ruma