Nenad Radonjić stipendista "zmajeva"

Još jedan talentovani igrač mlađih kategorija Voždovca, Nenad Radonjić, potpisao je trogodišnji stipendijski ugovor sa prvim timom. Nenada je rođen 19. marta 1996. godine u Beogradu i igra centralnog napadača, ali se dobro snalazi i po levom i desnom krilu. Završio je beogradsku ”Drugu ekonomsku školu”. Njegov put do prvog tima u omladinskoj školi ”zmajeva” trasirali su treneri: Dobrivoje Mutavdžić, Jovo Aranitović, Nikola Stojković i Ljubiša Ivić.

IMG-20150605-WA0007

- Zahvalio bih se svim trenerima i stručnom štabu na ukazanom poverenju. Ova šansa da igram za prvi tim motiviše me da što jače treniram i da nastavim da se trudim. Želeo bih da izborim mesto među 18 igrača, ali polako, predstoji mi još mnogo dokazivanja. Daću sve od sebe da opravdam ovu šansu – iznao je prve utiske mladi Radonjić.

Dobrim radom skrenuo je pažnju na sebe i od početka godine odigrao više prijateljskih utakmica, a na zimskim pripremama u prijateljskom meču sa Spartom (Voždovac trijumfovao rezultatom 8:0) upisao se i u listu strelaca. Sa prvim timom trenira već dva meseca, a šef stručnog štaba Bratislav Živković ukazao mu je poverenje na gostovanju Novom Pazaru u okviru 28. kola Jelen Super lige: - Bio sam zaista srećan što sam dobio šansu da zaigram u 75. minutu. Bio je neopisiv osećaj debitovati pred punim tribinama u Novom Pazaru gde je uvek vruća atmosfera. Velika je čast braniti boje Voždovca i nadam se da ću i u buduće svojim radom i trudom izboriti minutažu – rekao je Nenad.

U narednom periodu u planu je još stipendijskih ugovora sa igračima iz omladinske škole Voždovca. Najbolje poteze Nenada Radonjića možete pogledati na linku:

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak
Partizan 2 : 0 Čukarički
Radnički (N) 2 : 0 Novi Pazar