Istorija se ponavlja - Trlić ponovo pobedio 2:1 uz pomoć sudija

Kao i pre dve godine na istom mestu isti rezultat: Trlić-Tešnjar 2:1. Kao i tada domaći ne bi mogli stići do pobede da nije bilo obilate pomoći sudija. Jedina razlika je ta sto je tada bilo potrebno za Trlić svirati 2 nepostojeća penala, a ovoga puta dovoljan je bio i jedan. Od samog pocetka uslovi su bili neregularni. Teren na kome se igralo očigledno je poslednji put košen u jesenjem delu prvensta. Lopta se jedva nazirala iz trave, a kako su sudije videle linije to samo oni znaju. Sramota za jedan od najbogatijih klubova Okružne lige Kolubara.

I u takvim uslovima Tešnjarci su odigrali dobru utakmicu. Uspeli čak i da prvo poluvreme reše u svoju korist lepim golom Manojlovića posle solo prodora u 24. minutu, a pritom su imali jos nekoliko izglednih prilika od kojih je najbolja ona Vukosavljevića kada je pogodio stativu nedugo nakon vodećeg gola Tešnjara. Drugo poluvreme kreće velikom šansom Nenada Milosavljevića, a onda je glavni sudija Vuletić video da će djavo odneti šalu i uzeo stvar u svoje ruke. Već u 50. minutu svirao je nepostojeći penal za domaće nakon sto je Milosavljević izneo čistu loptu.

Udarac sa bele tačke brani golman Radojević, ali se ona na nesreću odbija ponovo domaćim igračima koji je sprovode u mrežu. Do vodjstva domaći dolaze u 70. minutu lepim udarcem sa oko 20 metara. Svi pokušaji Tešnjaraca da dodju do protivnickog gola završavani su brutalnim startovima domaćih za koje sudija nije imao sankcija. Vrhunac je povreda Nebojše Milosavljevića koji je utakmicu završio sa čalmom na glavi, zašta nije dobio ni slobodan udarac.

Sve u svemu velika bruka na onome što zovu igralište u Trliću i apel za one koji vode računa o regularnosti takmičenja u Okružnoj ligi Kolubara da suzbiju ovakve pojave, jer onda čitavo takmičenje gubi smisao.

Tešnjar: Radojević, Aleksić, Manojlović, Tadić, Milosavljević Nebojša, Liknić, Gračanin (Marjanović V), Vukosavljević, Milosavljević Nenad, Zdravković, Krstić.

Mladost 0 : 4 Spartak 1924
Sovljak 0 : 1 Joševa
ZSK 1 : 0 Pepeljevac
Tulari 1 : 2 Banjani
Kačer 2 : 1 OFK Jabučje
Trlić 2 : 1 Tešnjar
Junior Novo Naselje 4 : 2 OFK Divci