Autogolom do tri nova boda

Derbi 16. kola prolećnog dela prvenstva Srpske lige Istok između domaćeg Trstenika i gostiju ekipe Timoka iz Zaječara, zadovoljio je 400 gledalaca na stadionu kraj Morave, tek u drugom delu utakmice kada je bilo ozbiljnijih prilika za pogodak. Ovaj susret vodio je glavni sudija Aleksandar Ilić iz Paraćina, koji je zbog grube igre i prigovora podelio po dva žuta kartona igračima domaćih Vukajloviću i Majdevcu i gostujućim Goluboviću i Kostiću,koji je posle drugog žutog kartona isključen iz igre.

Prvo poluvreme je igrano između dva šesnaesterca bez pravih prilika za pogodak, dugi deo susreta bila je druga priča, gosti su pokušavali da iznenade udarcima iz daljine domaćeg golmana Đurića ali nnisu uspevali. Ipak izuzetnu šansu propustio je Silađi u 59. minutu ali je šutirao neprecizno. Trsteničani su isto tako imali dobrih prilika, tako je Nenad Vasić u 69. minutu šutirao pravo u golmana gostiju Jovanovića. U 71. minutu pred gplom Timoka bila je gužva, Milovanović je sa 8 metara oštro šutirao, Jovanović je taj šut odbranio,ali su njegovi saigrači najpre Andrejević i nameri da izbaci loptu pogodio svog igrača Vasiljevića i lopta je završila u mreži. Tako je Trstenik poveo sa 1:0 što je bio i krajnji rezultat ovog derbija. Trsteničani su 10 minuta pre kraja utakmice mogli da povećaju rezultat ali je Krnjinac bio neprecizan sa 16 metara. Sve u svemu gledaoci iako malobrojni za derbije zadovoljni su napustili stadion kraj Morave.

Ozren 1 : 0 OFK Bor
Trstenik PPT 1 : 0 Timok
Timočanin 1 : 0 Đerdap
Radnički (P) 3 : 0 Radnički (S)
Sloga 1 : 0 Kopaonik
Hajduk Veljko 1 : 1 Car Konstantin
Sinđelić 1 : 1 Radan
Dinamo 1 : 0 Tabane 1970