Kraljevčani nadigrali lidera

Košarkaši Sloge vodili su ravnopravnu borbu sa vodećom ekipom na tabeli. Beograđani su bili favoriti i to je, čini se, dalo dodatni motiv domaćinima da steknu početbo vođstvo. Posle egal igre u daljem toku meča gosti u 12. minutu dolaze do prevog vođstva (24:22). U tim trenucima zapaženi su bili kod Sloge Todorović i Otović a u redovima Beograđana Obrić i Peković.

U nastavku Sloga preuzima inicijativu dolazi do solidnog vođstva u 25. minutu (55:46) na kraju treće četvrtine prednost je bila 11 poema i u tom trenutku iznenađenje je bilo sve izvesnije. Pokušavao je trener gostiju Milan Gurović sa izmenama ali njegovi momci u ovom meču nisu opravdali ulogu favorita.

SLOGA - F M P 81:74

(20:19, 22:25, 26:15, 13:15)

KRALjEVO - Hala sportova. Gledalaca 800. Sudije. Jovčić, Čukalović, Vesković (svi Beograd)

SLOGA: Vulić 10, Jokić 5, Trtić 2, Stefanović, Popović 3, Otović 20, Simeunović, Igrutinović, Todorović 26, Radonjić, Stamenić, Tadić 15

F M P: Čović 4, Mićović, Stojanović, Đukanović 4, Lazarević 6, Dobrić 19, Peković 12, Gudurić 13, Simanić, Radovanović 2, Ostojić, Šturanović 11