Vrščani kući pevajući

Zaslužena pobeda Vrščana iako je Sloga dobro otvorila susret. U trećem minutu Kraljevčani su imali prednost od sedam poena (11:4). Potom su se razigrali gosti koji su do pred podlazak na prvi "mali odmor" imali čak 11 poena prednosti. U nastavku gosti iz Vršca više nisu bili tako precizni i to je omogućilo domaćinima da na poluvreme odu sa samo tri poena zaostatka za rivalom.

Detalj sa meča Sloga - Vršac foto: Stole

Košarkaši Sloge uspeli su u trećoj četvrtini samo za trenutak da dođu u minimalno vođstvo (53:52) ali su gosti odmah uzvratili sa tri trojke i to je bila najava poraza domaćina. Odavno se ne pamti da su na jednoj utakmici igrači bili tako precizni kao večeras. Viđeno je čak 25 (!) trojki od toka dve zaista efektne postignute sa pola igrališta. Na kraju radost gostiju koji su u svojim r4edovima imali čak četvoricu za šut raspoloženih pojedinaca. To su Dimić, Tomašević, Davidovac i Balmazović. Kod domaćina, Sa druge strane kkod domaćina pohvale zaslužuju Vulić, Radonjić i kapiten Trtić

- Raduje me preziznost mojih igrača i to na gostujućem terenu ali nisam zadovoljan igrom u odbrani - rekao je posloe mečaDušan Grozdić trener Vršca.

- Zavarao nas je efektan početak susreta kada smo imali visoko vođstvo. Potom smo pali ali smo u finišu mogli i da odigramo bolje da su otvorene šuteve na koš gostiju realizovali Trtić, Tadić i Todorović . isktakjao je Zoran Petrović trener Sloge.

SLOGA - VRŠAC SVISLAJON 91:97

(23:33, 24:17, 20:25, 24:22)

Hala sportova. Gledalaca 500. Sudije: Mažić (Beograd), Pecelj (N. Sad), Ilić (Niš)

SLOGA: Vulić 21, Jokić , Trtić 17, Lugić, Igrutinović, Otović 9, Simeunović, Vuletić , Todorović 16, Radonjić 15, Stamenić, Tadić 13

VRŠAC SVISLAJON:Radivojević 3, Riboškić 6, Dimić 21, Tanasković, Apić 6, Davidović 15, Petrović , Mitrović , Tomašević 19, Cvetanović , Balmazović 19, Savović 6.

Jagodina 58 : 86 Borac
FMP 80 : 74 Konstantin
Vojvodina Srbijagas 94 : 69 OKK Beograd
Sloga 68 : 65 Napredak Rubin
Smederevo 1953 88 : 91 Tamiš
Spartak 71 : 75 Vršac Swisslion