Budućnost na krilima navijača do nove pobede

Danas je odigrana utakmica izmedju FK Budućnost Ratari i FK Mladi Borac Veliko Orašje. Utakmici je prisustvovalo oko 150 gledalaca, medju kojima i tridesetak najvernijih pristalica domaćeg kluba, takozvana R.U.Lj.A., koji su svih 90 minuta bodrili svoj voljeni tim do pobede. Utakmica je odlično počela za domaći tim koji je već oko desetog minuta poveo 1:0, golom Nenada Nikoličića - Ušketa. Ali su gosti uspeli u 23. minutu da izjednače. Svi si mislili da ce se otići sa ovim rezultatom na odmor, ali ne i centarfor domaćih Uške koji je pet minuta pred kraj prvog poluvremena doneo novo vodjstvo domaćima, i novu radost na tribinama.

U drugom poluvremenu nastavljena je dobra igra domaćih. Sredinom drugog dela igre, dobra igra domaćih je i urodila plodom, kada je štoper domaćih Radenko Rumenić veoma lepim golom iz slobodnjaka matirao golmana gostiju. Do kraja utakmice i jedni i drugi su imali još par akcija, ali nista značajnije se nije desilo. Utakmicu je i obeležilo slabo sudjenje glavnog arbitra.

Za ekipu domaćih su igrali: na golu Ivica Milovanović, u odbrani: Nenad Radovanović, Zoran Jovanović, Petar Dimitrijević, Radenko Rumenić, u veznom redu: Marko Jokić, Predrag Jokić, Jovan Bogićević, Goran Stanković i u napadu: Nenad Nikoličić i Ivan Glišić.

Šumadija 1 : 0 Omladinac
Sloga 0 : 1 Lunjevac
Železničar (K) 3 : 1 Cerovac
Drugovac 0 : 0 Napredak
Jedinstvo 2 : 3 Mladi radnik
Budućnost 3 : 1 Mladi borac
Sloboda 4 : 1 Udarnik
Radnik 0 : 1 Železničar (S)