"Beli" ubedljivi protiv "geroja" iz Slivnice

Prvi put u novijoj istoriji Radnički se sastaje sa ekipom iz Slivnice. Gosti igraju u Trećoj ligi Bugarske i stalno se nalaze u gornjem delu tabele. "Belima" je ovo poslednja provera pred novo prvenstvo, a posle blede igre u Nišu. Domaći su poveli veoma brzo. Spasić je centrirao ,(fotografija snimljena pre gola), levi bek Gurkov zahvatio je loptu i ispred Ćirića i Nikolica ubacio u sopstvenu mrežu! Domaći štoper Gajić je tri minuta kasnije u padu sa gol linije glavlm izbacio loptu i spasio siguran gol. Dobra igra dva razigrana rivala. Akcije su tekle organizovano, brzo, na obe strane. Domaći su češće napadali i preko Todorovića, glavom sa 3 metra šutirao kraj gola i Mančića i Ćirića , propustili da realizuju prilike. Gosti su opasno pretili iz kontranapada,u 33. Bangev je pogodio stativu. Zbog sparnog vremena, sudija Bojan Mitrović u 25. minutu prekinuo je na minut igru da se fudbaleri osveže. Do kraja prvog dela bilo je još nekoliko pokušaja na obe strane.Gosti sada ofanzivniji, domaći opasniji u kontranapadu. Kada se očekivao kraj prvog dela, Nemanja Petrov je pobegao poslednjoj liniji gostiju, vodio loptu dvadseteak metara i iz šesnaesterca zatresao mrežu.

CAM02571

Prvi minuti drugog poluvremena ponovo su u znaku domaćih. U 49. minutu bek Davidović odlično šutira sa 16 metara, gostujući golman jos bolje interveniše i šalje loptu u korner. Priliku u drugom delu dobijaju i igrači sa klupe. Startovali su u drugih 45 minuta Stefanović, N.Mančić, Djordjević, a priliku čekali Vlajković, Vasić, Petrović, Ivanov, M.Spasić, Apostolović i D.Mančić.

Posebna vrednost drugog dela utakmice je dobra igra svih mladića sa klupe. Iako su vecina njih igrali jedno poluvreme danas pre podne zs podmladak, pokazali su da su prava budućnost Radničkog. U nastavku domaći i dalje bolji,ali golman gostiju odlično interveniše. Lepo fudbalsko popodne ukrasio je supertlentovani Andreja Apostolović. Pred kraj utakmice napravio je sebi prostora za udarac i onda "kao mator" opalio sa 18 metara u donji desni ugao u 89. minutu za konaćnih 3:0.

Radnički – Slivnički geroji 3:0 (2:0). Radnicki: Ilić, Davidović, Nikolić, Gajić, B.Mančić, Spasić, Ristov, Petrov, Todorović, Ćiric, M.Mančić.

Ozren 2 : 0 Tabane 1970
Radan 2 : 1 Dinamo
Car Konstantin 1 : 1 Sinđelić
Kopaonik 4 : 0 Hajduk Veljko
Radnički (S) 3 : 1 Sloga
Đerdap 1 : 2 Radnički (P)
Timok 0 : 1 Timočanin
OFK Bor 4 : 3 Trstenik PPT