Mašinac izgubio od LASK Crvene zvezde

U prvom kolu Superlige fudbalerke Mašinca iz Niša poražene su rezultatom 3:1 (2:1) na stadionu na Delijskom Visu. Fudbalerke Mašinca pretrpele su poraz na startu nove sezone. Zvezda je povela u 14. minutu golom Tijane Đuriček koja je najbolje iskoristila konfuziju u odbrani Mašinca nakon kornera i ubacila loptu u mrežu domaćina.

Na 1:1 Mašinac je izjednačio u 26. minutu kada je sa desne strane Aleksandra Lazarević proigrala Jovanu Vasiljković koja je prošla pored igračice Zvezde i postigla gol. U 40. minutu Kristina Pantelić je donela novu prednost Beograđankama kada je uspela da bude precizna nakon nekoliko pokušaja Zvezdinih igračica. Konačan rezultat postavila je Pantelićeva svojim drugim golom u 75. minutu kada je nakon dodavanja Katarine Elenkove savladala golmana Mašinca. U drugom kolu Mašinac gostuje Spartaku, braniocu titule.

Fudbalerke Mašinca izguble od Zvezde na svom terenu; foto: Vanja Keser

MAŠINAC - CRVENA ZVEZDA 1:3 (1:2)

Stadion na Delijskom Visu u Nišu. Sudija: Tamara Pavlović iz Čačka. Žuti kartoni: Nevena Mičić i Jovana Petričević iz Crvene zvezde.

MAŠINAC: Ana Marinković, Anđela Šarac, Milica Stevanović, Miljana Smiljković, Viktorija Mišeljić, Jovana Vasiljković, Aleksandra Lazarević, Nevena Milivojević, Mima Stanković (Milena Trnavac od 67. minuta) , Maja Dimitrijević (Ivana Kostić od 20. minuta), Aleksandra Kožović.

CRVENA ZVEZDA: Marina Petković (Jovana Ivanović od 90. minuta), Jovana Stojanović, Milica Stojanović (Nada Živanović od 46. minuta), Tijana Đuriček , Ivana Bobić, Andrijana Trišić, Kristina Pantelić, Ivana Erac, Dina Blagojević, Katarina Đorđević (Katarina Elenkov od 60. minuta), Tijana Đorđević (Nevena Mičić od 38. minuta, Jovana Petričević od 89. minuta).

Spartak 8 : 0 Sloga Radnički
Mašinac 1 : 3 LASK Crvena zvezda
Vojvodina 3 : 1 Trijumf
Napredak 4 : 2 Požarevac