Prijateljska utakmica: Partizan – Inđija 3:1

Stadion: „Teleoptika” u Zemunu. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Tripković. Pomoćnici: Dragan Bogićević i Nikola Milosavljević (svi Beograd)

PARTIZAN: Ž. Živković (od 62. Petrović), Aksentijević, n. Petrović, Obradović (od 62. Stevanović), Gulan (od 62. Ivković), Marković (od 70. Minić), Pantić (od 70. Lukić), Pantelić (od 46. Ninković), Grbić, Fofana (od 70. Varga).

INĐIJA: Matović, Duljić, Basrak, Popović, Milašinović, M. Kovačević, Vuković, Bosančić, Teslin, Krstić, Pavković. Igrali su od 45. minuta: Stanivuković, Knežević, Jović, Simonović, Varga, S. Kovačević, Kiš, Rajak, Dimitrić, Lemajić, Bjedov.

Fudbalski klubovi „Inđija“ i „Partizan“ odigrali su prijateljsku utakmicu na terenu Sportskog centra Teleoptik u kojoj je bolji bio tim iz Beograda, rezultatom 3:1.

Strelci za Partizan bili su Dušan Pantelić u 6, Danko Lazović u 20. i Danilo Pantić u 32. minutu iz jedanaesterca, dok je pogodak za tim iz Inđije postigao Bjedov u 90. minutu, glavom posle centaršuta svog saigrača.

Prvi gol u 6. minutu pao je posle asistencije Lazovića mladom prvotimcu Teleoptika Panteliću, koji je odlično reagovao na dubinski pas i efektno zatresao mrežu.

Minut pre gola, isti akteri, ali je Pantelić u završnici bio neprecizan. Posle ranog vođstva crno-belih, tim iz Inđije je u dva navrata, u 15. i u 18. minutu, pripretio preko Pavkovića i Basraka, ali je odbrana crno-belih pravovremeno intervenisala.

Nedugo zatim, u 20. minutu Partizan je poveo sa 2:0. Inicijator akcije bio je Petrović, koji je sa pozicije polulevo ispred kaznenog prostora uputio ‘bombu’, golman je kratko odbio, a tu se našao Lazović, koji je iz prve zakucao u mrežu sa deset metara po sredini gola.

Novu priliku za crno-bele imao je Marković u 22. minutu iz slobodnjaka, ali je za koji santimetar bio neprecizan.

Lazović je i u 29. minutu idealno pronašao Fofanu, koji je šutnuo pored gola, da bi crno-beli u dva navrata ‘overili’ stative. Prvu stativu je pogodio Pantelić posle sjajne asistencije Lazovića, u 37. minutu.

Drugu je pogodio Fofana levicom, iako je pre toga mogao u prijemu lopte da je smesti u gol da je šutnuo desnom nogom. Dok je on prebacivao loptu sa desne na levu, odbrana Inđije se konsolidovala i ušla mu u blok…

Ipak, pre svih ovih uzbuđenja, crno-beli su postigli i treći gol u 32. minutu, a strelac je bio Pantić iz jedanaesterca, koji je načinjen nad Grbićem.

Drugo poluvreme je započelo je akcijom Lazovića i Grbića u kojoj je ovaj drugi ostao u šansi za gol, ali je odbrana gostiju u poslednji čas intervenisala i otklonila opasnost od gola.

Fudbaleri „Inđije“ stvorili su dve velike šanse u u 48. i 50. minutu. Prvu nije iskoristio Lemajić, kad je sa pet metara neometan šutirao pored gola, a Bjedov je u još boljoj prilici prebacio loptu preko prečke.

U nastavku meča, najpre je Fofana u 58. minutu imao lepu priliku, ali je šutirao neprecizno, kao i Ninković u 64. minutu, da bi Lemajić šest minuta kasnije na suprotnoj strani iz slobodnjaka bio zamalo neprecizan.

Ipak, najveću šansu gosti su imali preko Kiša u 80. minutu, kad je opalio žestoko iz kaznenog prostora pod prečku, a Petrović čudesno intervenisao i odbranio.

U 90. minutu Inđinčani su konačno uspeli da postignu pogodak. Strelac je bio Bjedov, a gol je postigao glavom posle idelanog centaršuta svog saigrača sa leve strane.

Fudbalski klub „Inđija“ nastavlja takmičenje u Prvoj ligi Srbije predstojećeg vikenda, kada su na programu utakmice 20. kola. Ovog puta, protivnička ekipa je „Borac“ iz Čačka, a taj meč odigraće se u subotu, 29. marta.