JSL: Sloboda slavila u Subotici

Spartak – Sloboda 0:1 (0:0)

Subotica, Gradski stadion, gledalaca: oko 400. Sudija: Dejan Filipović (Beograd) pomoćnici: Miroljub Petković (Beograd), Vukan Gordić (Novi Beograd).

Strelci: 0:1 90+1 Žeravica

Spartak: Aleksić, Antonić, Radović, Kovačević, Milošević, Tumbasević, Mrkela (64. Novaković), Trivunović (76. Milić), Šarac, Torbica, Nosković.

Sloboda: Ranković, Maksimović, Raković, Gojković, Petši, Terzić, Okuno, (92. Amunike), Pejović, Žeravica (91. Jovanović), Ćovin (75. Mihajlović), Tijago.

Spartak je na svom terenu poražen od Sloboda u odloženoj utakmici 16. Kola Jelen Super lige. Slavili su užičani u nadoknadi vremena golom Žeravice i tako kaznili neefikasnost domaćina u drugom poluvremnenu.

Zapretili su gosti u 4. minutu preko Tijaga nakon čega su odgovorili fudbaleri Spartaka kada je kapiten Torbica proigrao Noskovića koji šutira pored gola. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propuštaju fudbaleri Spartaka. Spartak je mogao do vodstva nakon dvadesetak minuta igre kada je Torbica je proigrao Mrkelu koji prolazi po desnoj strani ubacuje loptu pred gol gde je Noskovića zahvatio glavom u padu, ali lopta odlazi preko gola. Do kraja poluvremena prilike su propustili Ćovin i Žeravica kod gostiju i Mrkela u redovima domaćina.

Spartak je zaigrao bolje u nastavku. Prvu ozbiljniju priliku imali su već u 51. minutu kada je Mrkela povukao po desnoj strani pronašao Šarca na suprotnoj koji dobro tuče ali golman Ranković spašava svoju mrežu. Igrao se 67. minut kada je Novaković uputio oštar centaršut ka Šarcu, isprečio se ispred Raković na desnoj stativi koga lopta pogađa u ruku ali glavni sudija pokazuje samo na korner.

U finišu utakmice domaći su sve više napadali. Šansu utakmice Spartak propušta u 88. minutu, Torbica je izveo korner, Kovačevića koji je bio najviši u skoku loptu je dobro zahvatio glavom ali umesto mreže pogađa prečku.

Nakon propuštenih prilika svi su na Gradskom stadionu očekivali utakmicu bez golova. Međutim u 91. minutu užičani dolaze do celog plena. Pejović je nabacio loptu sa strane do Žeravice koji je na trenutak ostao sam pred golom Aleksića i glavom postigao jedini gol na utakmici za konačnih 0:1.

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak
Partizan 2 : 0 Čukarički
Radnički (N) 2 : 0 Novi Pazar