Dolina - OFK Beograd 2:2

Postaje tradicija da se u pripremnom periodu sastaju prvoligaš Dolina i polufinalista i super ligaš OFK Beograd. Utakmicu  odigranu po prohladnom i kišovitom vremenu vodio je Dejan Santrač a pomagali su mu Novica Anđelovski  i Petar Milanović.

Oba  trenera  pružila su svim raspoloživim fudbalerima priliku da već na obostrano prvoj pripremnoj utakmici  pokažu da zaslužuju mesto u prvoj postavi. Gosti su poveli golom odličnog Dražića, koji se vešto snašao u šesnaestercu domaćina  i iz neposredne blizine savladao  nemoćnog  Jevtića. Pogotku je prethodilo niz grešaka kompletne odbrane Doline. OFK Beograd je dobrim delom utakmice imao inicijativu, ali bez izrazitih prilika za gol. Dolina je izjednačila preko kapitena Čižika, šutem sa udaljenosti većoj  od dvadeset metara. Najpovoljniju priliku u prvom poluvremenu nije realizovao Dobrić, koji je, na precizno proigravanje Matića, glavom sa pet metara iskosa promašio okvir gola.

Drugo poluvreme i kompletno druge postave, izuzev tamnoputog Karamoka, koji je nastupao za domaću ekipu na kraju prvog i početkom drugog poluvremena, da bi dokazao opravdanost njegovog dolaska iz Francuske. Dolina je već na početku drugog dela utakmice preko Nikole Kovačevića stvarala šanse, ali bez realizacije. Posle odličnog prodora Antonova po levoj strani, lopta se odbijala od noge do noge, da bi povratni pas iskoristio Gajić  i snažnim udarcem doneo beograđanima novo vođstvo. Na izjednačenje se nije dugo čekalo. Posle dobro izvedenog kornera sa leve strane, Uroš Momić je glavom zakucao loptu ispod same prečke rezervnog golmana Čupića. Poluprilika je bilo je na obe strane, ali je rezultat ostao nepromenjen. Krajnji ishod je realan odraz stanja na terenu, tako da oba trenera nisu krila zadoljstvo prikazanom igrom svojih izabranika.

Strelci: 0:1 Dražić (30. minut), 1:1 Čižik (36), 1:2 Gajić (60) i 2:2 Momić (67)

Ekipe su nastupile u slećem sastavu:

FK Dolina: Jeftić, Čižik, Advigov, Neoričić, Baštovanov, Vejnović, Matić, Mirosavljev, Dobrić, Filipović i Karadžić.

Rezervni igrači bili su: Aleksić, Marković, Jovanović, Memović, Đušić, Jovanović, Momić, Spaskovski, Kovačević, Mirković, Malbaški, Čeh  i Tuore Karamoko.

OFK Beograd: Pavlović, Zarubica, Planić, Obradović, Vasiljević, Zdjelar, Micevski, Paločević, Ješić, Čavrić i Dražić.

U drugom poluvremenu nastupili su: Čupić, Matović, Tomović, Adžić, Ivanović, Antonov, Bulat, Gajić, Škrbić, Radivojević i Belić.