Druga pobeda Srbije u Nišu

Odbojkaši Srbije savladali su Sloveniju rezultatom 3:0 (25:20, 25:19, 26:24) u drugom kolu J grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Poljskoj pred oko 4.000 ljudi u hali Čair. Pred punom halom Čair odbojkaši Srbije načinili su korak do plasmana na Svetsko prvenstvo. U odličnoj atmosferi koju je napravila niška publika najbolji srpski odbojkaši predvođeni Milošem Nikićem, koji nije igrao u prvom meču, slavili su nad neugodnim Slovencima. Prva dva seta Srbija je dobila rutinski, u trećem setu Slovenija je imala prednost od 23:21, ali su srpski odbojkaši uspeli da preokrenu i dobiju i treći set. Pre početka utakmice, Zoran Perišić, gradonačelnik Niša, predao je Draganu Stankoviću, kapitenu Srbije i Tinetu Urnautu, kapitenu Slovenije, zlatnike sa likom Cara Konstantina. Posle 2 kola Srbija ima obe pobede, Slovenija i Portugal po pobedu i po poraz, a Makedonci su na poslednjem mestu sa oba poraza. U poslednjem kolu, u nedelju, 5. januara od 15h igraju Makedonija i Slovenija, a od 18h Srbija i Portugal.

SRBIJA - SLOVENIJA 3:0 (25:20, 25:19, 26:24)
SRBIJA: Kovačević 12, Ivović, Petrić, V. Petković, Stanković 8, Jovović, Nikić 14, D. Petković, Atanasijević 14, Podraščanin 7, Rosić, Lisinac 1.
SLOVENIJA: Flajs, Sket 8, Gasparini 14, Kamnik 9, Plot, Vinčić 1, Koncilja, Urnaut 5, Vidic 5, Ropret, Kovačić, Cebulj 2.

Odbojkaši Srbije u hali Čair, Foto: cev.lu