Derbi alasima !!! Dunav - St.Pazova

U okviru 11.kola Prve muške regionalne lige, u Belegišu je odgiran derbi između Dunava i Stare Pazove. Bila je ovo, kao i uvek kada se sastaju ova dva tima, uzbudljiva utakmica u kojoj su košarkaši Dunava imali predost skoro svih 40 minuta, odigrali mnogo bolje, posebno u drugom poluvremenu i zasluženo slavili rezultatom 85:65 (27:21, 11:17, 21:09, 26:18).
Dunav je na ovom meču nastupio bez povređenog Vasića ali i sa novim igračem, Draganom Jerkovićem koji je u toku prošle nedelje stigao iz Rume. Domaći košarkaši dobro su otvorili utakmicu i u prvih desetak minuta bili u blagoj prednosti ali su igrači Pazove u nekoliko navrata stizali prednost, posebno u drugoj četvrtini kada su odigrali mnogo bolje i do poluvremena uspeli da izjednače rezultat (38:38). U drugom delu viđena je potpuno druga slika na terenu. Mnogo angažovanijom igrom u odbrani i pomeranjem napada u reket protivnika, Dunav je napravio osetniju prednost i u poslednju deonicu ušao sa +12. Nastavili su igrači Dunava u istom ritmu, podizali prednost i u potpunosti prelomili utakmicu pet minuta pre kraja kada su imali visokih +20, što su do kraja utakmice i sačuvali. Bolji procenat šuta, veći broj skokova i osvojenih lopti, pored velike želje i borbenosti, glavni su razlog pobede Dunava. Četitke igračima obe ekipe na fer i korektnoj igri. Statistiku sa večerašnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba.