Srbija pobedila Dansku u punom Čairu
Rukometašice Srbije savladale su Dansku rezultatom 23:22 (12:12) u 4. kolu B grupe Svetskog prvenstva u punoj hali Čair. Srbija ima 3 pobede i poraz. Pred oko 4.000 ljudi u niškoj hali Čair reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu koju je donela golman Katarina Tomašević odbranivši napad Danske par sekundi pre kraja utakmice. Srbija je imala vođstvo od 23:22 i 20 sekundi pre kraja Biljana Filipović je promašila priliku da osigura pobedu svoje selekcije. Ipak, Srbija je imala svoju junakinju.

DSC-7446.JPG

Katarina Tomašević, junakinja meča, pred saigračicama; foto: Vanja Keser

Na početku meča Danska je povela sa 3:0, ali su naše igračice uspele da izjednače na 3:3. Prvi put Srpkinje su povele u 17. minutu sa 7:6, pa su posle vodile i sa 11:8. Ipak, na kraju poluvremena bilo je izjednačeno 12:12. Srbija od 42. do 57. minuta nije primila gol, a posebno raspoložena bila je Katarina Tomašević. Opet su srpske igračice povele većom razlikom i imale 22:19, ali je Danska uspela na kraju da izgubi golom razlike. U poslednjem meču, koji je na programu u petak, Srbija igra sa Kinom od 18h.

SRBIJA - DANSKA 23:22 (12:12)

SRBIJA: Risović, Tomašević (15 odbrana, 1 sedmerac), Krpež 3, Popović, Lekić 6(2), Živković 3, Damnjanović 5, Erić 1, Rajović 1, Ognjenović 1(1), Filipović 2(2), Nišavić, Stoiljković, Liščević, Cvijić, Lojpur 1.

Sedmerci: 5/7

Isključenja: 8 minuta

DANSKA: Greve, Poulsen (14 odbrana, 2 sedmerca), Šumaher 2, Kvisgard 1, Torsgard, Fisker 4, Hansen, Gravholt 2, Pedersen, Holmsgard 1, L. A. Jorgensen 1, Kristiansen 3(1), Osterbale 2(2), Jensen, Burgard 4, S. Jorgensen 2.