Radnički i Vardar odigrali 1:1
U prijateljskom susretu na stadionu Čair u Nišu fudbaleri Radničkog odigrali su 1:1 (1:0) sa Vardarom. Igrači Radničkog su na odmoru do 13. janura naredne godine. Uspešnu polusezonu Radnički je završio prijateljskim susretom sa skopskim Vardarom. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a gol za niški tim postigao je Uroš Đerić u 30. minutu nakon centrašuta Petra Jovanovića. Gol za Vardar postigao je u 58. minutu Stojan Stojčevski. Za Niški tim debitovao je i petnaestogodišnji Nikola Mitrović, kadetski reprezentativac i član Omladinske škole Radničkog. On će u subotu napuniti 16 godina i najmlađi je debitant u prvom timu Radničkog.

Strahinja Petrvić (21) i Petar Jovanović (77); foto: Marjan Nikolovski

Radnički je imao više prilika za gol, ali je na kraju završeno 1:1. Radnički je imao dva različita tma za svako poluvreme, a u drugom je bilo prilike da se vide na delu štoper Oliver Mpela Evenda, Toure Karanoko koji igra u veznom redu, kao i napadač Kevin Bosmans. U niškoj ekipi nije bilo standardnih - Aleksandra Kesića, Branka Pauljevića, Radoša Bulatovića, Milana Ćuluma, Seada Hadžibulića. Poluvreme je igrano 35 minuta. Ekipa Radničkog je na odmoru, a pripreme za prolećni deo prvenstva počinju 13. januara.

RADNIČKI - VARDAR 1:1 (1:0)

Stadion Čair, Niš

Sudija: Danilo Mihajović

RADNIČKI: (prvo poluvreme): Nenad Filipović, Petar Jovanović, Miloš Živković, Miloš Petrović, Aleksandar Trišović, Nikola Mitrović, Vladan Pavlović, Strahinja Petrović, Vladimir Milenković, Aleksandar Jovanović, Uroš Đerić.

drugo poluvreme: Miodrag Flipović, Mladen Mitrović, Mladen Petrović, Stefan Marković, Oliver Mpela Evenda, Toure Karanoko, Miloš Nikolić, Dušan Kolarević, Miroslav Trajković, Milutin Ivanović, Kevin Bosmans.

VARDAR: Kostadin Zahov, Stevan Reljič, Radenko Bojović, Vladimir Dimitrovski, Mite Cikarski, Filip Despotovski, Miroslav Jovanovski (Filip Stojanovski), Žarko Simjanovski, Vlatko Grozdanovski, Filip Petrov, Antonio Bujčevski (Benjamin Demir).

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak
Partizan 2 : 0 Čukarički