19.09.2008 G.Ćirović

Studenti daleko od forme

Košarkaši Mašinca doživeli su novi šamar u kontrolnim utakmicama, pošto su prilično lako položili oružje pred mladom ekipom Nikšića. Više od poraza stručni štab Mašinca i sve u klubu, međutim, svakako treba da zabrine činjenica da je ekipa na samo desetak dana pre zvaničnog početka sezone daleko od prave forme,  i da trenutni  igrački kadar koji je na raspolaganju Zoranu Petroviću teško može da iznese teret prvoligaškog takmičenja.
Crnogorski prvoligaš, predvođen iskusnim košarkaškim strategom Boškom Đokićem, koji u svojim redovima nema nijednog igrača starijeg od 22 godine, očitao je pravu lekciju Kraljevčanima, koji su samo u drugoj četvrtini opravdali epitet prvoligaške ekipe. Gotovo šokantno zvuči podatak da su kod vođstva studenata 50:40, od 25. do 35. minuta, Nikšićani na čelu sa fenomenalnim Vranićem, napravili neverovatnu seriju 26:3 i praktično rešili utakmicu.
Narednu kontroli meč Mašinac će odigrati večeras protiv Napretka u Kruševcu.

Kraljevo. – Hala sportova, gledalaca: 50. Sudije: Marković, Krnjić, Kovinić (Kraljevo); Rezultat: Mašinac – Nikšić 64:71, po četvrtinama (15:20, 24:14, 11:23, 14:14)

Mašinac: Tutuš 22, Tomašević 8, Radulović 4, Barlov 2, Milašinović 8, Popović 7, Jaćović, Mirković 6, Arsić, Vuletić, Čupković 9.
Nikšić: Samardžić, Đoković, Barović 5, Vranić 28, Ma.Kuveljić 8, Mi.Kuveljić, Đurković 5, Gajović 7, Pavličević 4, Dubljević 4, Medenica 6, Šturanović 3, Deretić.