Pakao na Begluku!
Ova utakmica, prva između Slobode i Napretka nakon 6. maja 1995. i gola Vukomanovića u 93. minutu za pobedu, nosila je sa sobom i rivalitet dva trenera, Stamenkovića i Milovanovića. I upravo su njih dvojica otvorenim postavkama priredili fenomenalno fudbalsko veče na Begluku. Lovrić je morao da pauzira zbog kartona, pa se Stamenković ponovo odlučio za opciju sa Pejovićem na levom beku!

To je moglo i koštati Užičane, jer upravo po toj strani su gosti nesmetano prolazili i stvorili 3 stopostotne prilike u prvom poluvremenu. Srećom, nisu ih realizovali. Međutim, kod autogola za 0:1, Pejovićeva strana je ponovo probijena i usledio je jak centaršut, koji Knežević nesrećno prosleđuje u gol uz prvu stativu. Igrao se 20. minut. Napadali su gosti kada god su imali priliku, igrali otvoreno, Bojić je bio odličan!
Ta otvorena formacija Kruševljana odgovarala je Slobodi! Igrali su crveno-crni u paklenom ritmu, pre svega po desnoj strani gde se odlični Vasilić ubacivao svaki put kada bi presekao napad. A to je često činio. I probuđeni Purić je izgleda iz nekog inata konačno pokazao zube i želju da igra.
Ređale su se prilike kao na traci, uz veliki broj udaraca u okvir gola, ali Sloboda nema gol-igrače koji bi te šanse iskoristili. I golman gostiju Krznarić je bio odličan večeras. Od Babića se više očekivalo. Žeravica dosta u duelima, dosta na lopti, pretrčao je mnogo, vukao napred, ali je bio neshvatljivo neodlučan da iz dva prekida šutira na gol i isproba fantastičnu levicu. Pilipović ponovo igra promenljivo, veže par dobrih pasova napred, ali onda napravi grešku koja protivnika dovodi u dobru poziciju. Tiago je često hvatan u ofsajd zamkama, svojom nepažnjom, ali je imao dosta prostora da kombinuje sa Purićem po desnomn krilu, gde je Udovičić slabo čuvao bok u formaciji sa 3 igrača u zadnjoj liniji. Dosta lopti je išlo na krila, upravo iza leđa odbrane gostiju. Takvu jednu priliku u 26. minutu Purić koristi da lepo primi loptu grudima i šutira snažno sa ivice šesnaesterca. Odlični golman Krznarić odbija na nos Tiagu, koji kao na fliperu zakucava loptu u gol za 1:1!
Pogodak je dao krila rossonerima. Tiago je u nekoliko navrata probijao po desnom krilu i kroz sredinu na odlične pasove iz zadnjeg ili veznog reda. Frimpong ga dva puta ruši u par minuta za dva žuta kartona i isključenje, pa je Sloboda od 41. minuta igrala sa igračem više. Tražili su domaći jedanaesterac u 45. minutu kada je Tiago pao u duelu sa Krznarićem, ali je Filipović pustio da se igra nastavi. Slobodi već 18 kola nije dosuđen penal. Tiago je čestim padanjem došao u situaciju da su sudije sumnjičave i kada zaista postoji prekršaj za jedanaesterac. Naravno to Filipovića ne opravdava za pogrešnu odluku.

Drugo poluvreme je počelo bez promena u oba sastava, iako se očekivala izmena, jer se Miličić zagrevao na poluvremenu kao da će u igru. Od paklenog ritma iz prvog dela malo je ostalo, što je i razumljivo - teško je odigrati celu utakmicu na onaj način! Ali, upravo zato, realizacija mora da bude bolja. Sloboda je pod psihološkim pritiskom igrača više i važnosti utakmice jalovo napadala, dosta kruživši oko šesnaesterca gostiju, koji su bili nešto oprezniji sa igračem manje, ali ipak opasni kada pređu na polovinu Užičana. Dugo nije bilo prilika ni šuteva u okvir gola, a Stamenković je bio neodlučan sa izmenama. U 80. minutu Žeravica iz kornera centrira sa desne strane na prvu stativu, gde na 8 metara natrčava Purtić i zakucava glavom u suprotan ugao za 2:1 i veliku radost na tribinama. Purić je gol proslavio nepristojnom gestikulacijom prema tribinama, verovatno ljut zbog zvižduka koje je dobijao kada je nezainteresovan ulazo u utakmice, zbog čega je jesen i proveo na klupi. Sa istočnom tribinom Begluka je ušao u konflikt, koji je morao kapiten Vasilić da smiruje, a Purić se na kraju izvinjavao.
Zanimljivo, Napredak je pao pogotkom glavom na isti gol na severnoj strani u finišu utakmice kao i pre 18 godina.
U poslednjim minutima u igru su ušli Krstić i Dolmagić u mesto Babića i Žeravice. Vladimir Krstić je u kontri koju je vukao Purić po desnoj i odlično centrirao po zemlji na suprotnu stranu, uspeo sa 4 metra da pogodi stativu već savladanog Krznarića.

Teškom mukom osvojena 3 boda protiv odlične ekipe Napretka, samo su polazna osnova za još bolju igru i beg iz opasne zone. Pauza od dve nedelje, prilika je da se radi na realizaciji i da se razrade varijante bez pojedinih igrača, jer zbog kartona verovatno svaku narednu utakmicu će pauzirati po neko.