MFL Sombor: Borbenom igrom do novih bodova OFK Šikara- Rusin 2:1

Po lepom vremenu i prijatnom ambijentu izletničkog naselja Šikara , odigrana je prvenstvena utakmica Međuopštinske Lige , u kojoj je domaćin savladao ekipu gostiju iz Ruskog Krstura rezultatom 2:1. Jedna borbena utakmica, gde su se rivali trudili da pokažu što više, od početka pa do kraja, ostaće zapamćena po novoj, četvrtoj pobedi domaćeg tima i lepom golu Žeželja u 32 minuti . Malobrojni navijači domaćih, zadovoljni su otišli svojim kućama, u prvom redu jer su videli da se na terenu igrači OFK Šikare zalažu, i da žele da nadigraju protivnika. Takav odnos prema igri rezultirao je i dobrom konačnom ishodu, a savladan je protivnik iz gornjeg dela tabele, ekipa, koja se još uvek bori za sam vrh i ne pomišlja da se odrekne višeg ranga . Početak je pripao domaćinima,a prvi gol je pao već u 6 minuti. Mulalić je proigrao svog centarfora Popovića, koji je u trku bio brži od svojih čuvara i kada se približio golu Rusina , rutinski je završio akciju za 1:0- Već u narednom minutu , na semaforu je moglo pisati 1:1, ali je kontra gostiju , koju je vodio Boris Oroz ostala bez rezultata , jer se napadač Rusina nije snašao prilikom šuta i golman Dubravac je otklonio opasnost.Međutim , deset minuta kasnije, isti igrač gostiju se upisao u strelce, u prvom redu zahvaljujući konfuziji i slaboj saradnji golmana Dubravca i beka Benjaka, jer je ispred njih dvojice poslao loptu u gol, posle jednog dobro ubačenog auta.Napade domaćih fudbalera uglavnom je započinjao njihov najiskusniji igrač, Trivunović koji je bio začetnik akcije iz koje je Žeželj dao najlepoši gol viđen u poslednje vreme u Šikari. Mladi napadač šikarčana je primio loptu na neki metar,dva ispred crte šesnaesterca i jakim i preciznim udarcem pogodio desni gornji ugao gola golmana Željka Oroza.Usledila je neopisiva radost u domaćoj ekipi, a publika je to nagradila frenetičnim aplauzom. Drugo poluvreme se nije ništa razlikovalo od prvog, po borbenosti i po atakovanju ka golu i jednog i drugog čuvara mreža , ali golova nije bilo.Sudija je imao priliku da ostane nezapažen na današnjem meču, međutim u 63 minuti je napravio grešku ,nedosudivši penal za domaćine, kada je srušen Benjak u šesnaestercu gostiju. Posle ovoga prekršaja, a zbog prigovora, Trivunović je ušao u beležnicu glavnog arbitra,i dobio žuti karton, i od tada se počelo sa nepotrebnim kompenzacijama sitnih faulova, što svakako nije uticalo na rezultat. Pobeda OFK Šikare je čista ko suza,a mogla je i da se ne desi, jer je pet minuta pre kraja golman domaćih, Dubravac, spasio svoj tim eventualnog izjednačenja , dobrom intervencijom, i osujetio goste u želji da odnesu bod kući.

MFL Sombor : OFK ŠIKARA-RUSIN 2.1 (2:1) Sombor, 20. oktobar 2013. godine

Igralište Šikare. Gledalac 50. Sudija : Veinović, pomoćnici Cvenić i Čugalj (svi iz Apatina) Delegat : Radosavljević (Srpski Miletić) Strrelci : Popović u 6 i Žeželj u 32, minuti za OFK Šikaru, a Boris Oroz u 17 za Rusin. Žuti kartoni Trivunović i Mulalić(OFK Šikara) a Černok (Rusin) Crveni kartona nije bilo.

OFK ŠIKARA : Dubravac, Benjak, Ostojić, Mitrović, Devrnja(Budai), Antičević,Žeželj, Mulalić, Topalov(Vitas), Trivunović, Mijanović (Šantor) RUSIN: Ž. Oroz, Čapko,Matrović(Branković), Holik, Barna, Pavlović, B. Oroz,Orsag,Bukejlović, Černok,Nađ(Njaradi)

Na snimcima: Trojica radosnih u domaćoj ekipi (Popović, Benjak i Žeželj) Gol gostiju iz 17 minuta koji je postigao B. Oroz. I trenutak pre, i trenutak posle pobedonosnog gola Žeželja u 32. minuti

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac