GFS Sombor: Fudbaleri ŽAK-a pobednici Gradskog fudbalakog Kupa

Vitrine fudbalskog kluba ŽAK iz Sombora, krasiće u nardnom periodu, novi, tek osvojeni pehar, koji dobija pobednik fudbalskog kupa na području grada Sombora.Somborski železničari su u finalu Gradskog fudbalskog Kupa pobedili vrlo dobru ekipu Hajduka iz Stapara, rezultatom 4:3 i to tek posle izvođenja penala, jer je u regularnom delu utakmice rezultat bio 1:1. Finalni susret starih i dobrih prijatelja i rivala, igran je po blatnjavom i klizavom terenu uz vetar ,koji je bio saveznik svakoj od ekipa, po jedno poluvrerme.Sama utakmica je bila borbena, u pojedinim trenucima i napeta , jer je ovo nokaut sistem takmičenja, a oba sastava su imala želju da nastave dalje u Kupu..Domaćini su počeli meč bez šestorice standardnih igrača (Carić, Radusin, Savić, Sazdanić, Čuljak i Milanović), a njihove zamene nisu bile ubedljive sa gostima iz Stapara, koji su takođe oslebljeni stigli na igralište kraj pruge. Staparci nisu imali kompleks igranja protiv favorita na njihovom terenu, a to su pokazali već posle prvih 45 minuta igre, kada su stekli,minimalnu prednost od 0:1. Vođstvo je gostima obezbedio centarfor Jovanović, zvani "Hugo"u 38 minuti kada je između nekoliko igrača u crno-beloj opremi, najbolje se snašao i savladao golmana žakovaca. Ovo vođstvo fudbalera Hajduka , nateralo je igrače ŽAK-a na organizovaniju, bolju igru u drugom poluvremenu, i česti ataci fudbalera domaćih ka golu gostiju, najavljivali su pogodak u mreži Mrđenovića.Treba reći da su staparci bili borbeni , dobro se branili, a ponekad i ugrožavali gol Marka Tešić-Đurića. 73 minut je bio kada je jedan napad domaćih urodio plodom, a Mladen Vuković je jednu dobro ubačenu loptu glavom od strane Vidakovića , isto glavom, sproveo iza leđa čuvara mreže staparaca.Do kraja susreta, rasla je samo nervoza i na jednoj i na drugoj strani pa je i sudija bio "zaposlen" sa kartonima, uglavnom za nesportsko ponašanje aktera utakmice. Remi se održao regularnih 17 , i nekoliko minuta nadoknade, pa se pristupilo izvođenju penala. U ekipi domaćina , sigurni sa bele tačke su bili : Vuković, Rančić i Vidaković , a kod gostiju , Divjak i Pekez su pogodili mrežu. Od preostalih penala, golman ŽAK-a , Tešić-Đurić je odbranio dva , prvi i peti, a čuvar mreže gostiju , Mrđenović je odbranio šut kapitena Tubića, dok je Darko Konjović pogodio prečku. Sve u svemu, žakovci su imali više sreće, a fudbalerima Hajduka za utehu, da su danas igrali dobro i u najmanju ruku bili ravnopravni takmac, te da se desilo drugčije , nebi bilo iznenađenje. U narednoj fazi, već sledeće nedelje se nastavlja takmičenje, a klubovi će se boriti za prolaz dalje i pehar Područnog fudbalskog Saveza

Kup GFS Sombor ŽAK-HAJDUK 4:3 (0:1) i( 3:2 na penale) Sombor, 16. oktobar. Igralište kraj pruge. Gledalaca 50.

Sudija Vračar. pomoćnici Kiršner i Raco (svi iz Sombora) Delegat Slavko Zobenica (Sombor).

Strelci Vuković u 73 za Žak i Jovanović u 38 za Hajduk,. Penali Vuković, Rančić i Vidaković (Žak) Divjak i Pekez (Hajduk)

Žuti kartoni : Tubić (Žak) M. Lazendić, Mitrović i Volić Igrač utakmice Tešić-Đurić Marko (Žak)

ŽAK : Tešić-Đurić,Pustajić (Terzija), Konjović, Major, Elez,Kovačević(Vidaković),Janjić, Tubić, Rančić, Munižaba(Mazinjanin) i Vuković. HAJDUK : Mrđenović, Tešić,Volić, J. Lazendić(Pavlović),Pekez,Benčić, Mitrović, Nenadić, Jovanović, Divjak, M. Lazendić..

Na snimcima : Najbolji pojedinac meča, golman ŽAK-a , Marko Tešić-Đurić, dodela pehara kapitenu Goranu Tubiću iz ruku Slavka Zobenice. Pobednička ekipe GF Kupa Sombora i detalj sa utakmice, i zadnji, odlučujući penal koji je odbranio golman ŽAK-a